Krkovička plněná v cibuličce pečená

Vepřové maso Doba přípravy: 10 minut příprava+50 minut pečení 21 názorů

Vepřové maso Doba přípravy: 10 minut příprava+50 minut pečení 21 názorů

Suroviny 3 porce

500 g veřové krkovice bez kosti
400 g kyselého zelí
2 nožky klobásy
50 g špeku
3 velké cibule
1 polévkoová lžíce sádla
sůl
mletý černý pepř

Postup přípravy receptu

  1. Z opláchnuté a osušené krkovičky uřízneme 2 pláty na plnění tak, že ostrým nožem zařízneme dvou cm plát masa a nedořízneme až do konce a druhý dvou cm plát dořízneme. Po rozložení a naklepání nám vznikne větší plát masa na plnění. Postup zopakujeme ještě jednou.

  2. Jemně rozklepané pláty masa mírně osolíme a lehce poprášíme pepřem. Každý plát masa poklademe zelím, dáme celou nožku klobásky, zavineme do závitku a spíchneme kovovou jehlou. Pokud nemáme, můžeme ovázat motouzem, nebo nití.

  3. Špek nakrájíme na malé kostičky, vložíme do většího kastrolu a minutku osmahneme. Očištěnou cibuli rozpůlíme a nakrájíme na jemné půlměsíčky, přidáme ke slanině a necháme společně 4 minuty restovat.

  4. Připravenou naplněnou krkovici vložíme na pánvičku s rozehřátým sádlem a necháme ze všech stran osmahnout (zatáhnout). Takto připravené maso přendáme na cibulový základ, výpek v pánvičce zalijeme 2dl horké vody, necháme převařit a přilijeme do kastrolu s masem a cibulí.

  5. Vložíme do předem předehřáté trouby a pod pokličkou pečeme na nejvyšším stupni 35 minut. Poté troubu ubereme na minimum, pokličku odstraníme a dopékáme na barvu dalších 15 minut. Jako příloha se hodí různě upravené brambory, nebo bramborový knedlík.

Poznámka od kuchařky

Pokud jídlo necháte uležet do druhého dne, chutě se pěkně prolnou a maso půjde krájet na úhlednější porce.

Všechno zelí se mi do náplně nevešlo,tak jsem zbylé 2pl přimíchala k cibulovému základu a v závěru jsme si pochutnali.

Komentáře k receptu Krkovička plněná v cibuličce pečená

Předchozí 1 2

Tématické fráze: plněná krkovice plněná krkovička nadívaná pečená krkovice krkovička s nádivkou pečená krkovice pečená krkovice s nádivkou krkovice plněná krkovicka na panvicce minutka krkovice recept jak udělat velký plát masa plněná krkovička recepty nadivana krkovice krkovice pecena na cibuli top recept top recepty plněné cibule recept na pečenou krkovičku plněnou plněná krkovice s nádivkou recept krkovice prokladana kysanym zelim pečená krkovice na slanině pečená krkovička vyborna plnena krkovicka