Grilované kuře (pečené ze stojánku)

Drůbeží maso Doba přípravy: 2 hodiny 2 názory

Drůbeží maso Doba přípravy: 2 hodiny 2 názory

Suroviny 5-6 porcí

1 menší kuře o hmotnosti cca do 1,3 kg
sůl
100 g másla

Postup přípravy receptu

 1. Kuře pořádně omyjeme, dočistíme, osušíme a pořádně prosolíme - zezhora i zevnitř.
  Necháme uležet dle možností (klidně i přes noc)

 2. Stojánek na kuře (já mám keramický) opláchneme studenou vodou a kuřátko na něj pěkně posadíme tak, aby nám při pečení nespadlo.
  Do spodní části stojánku nalijeme tak necelou deci vody a dáme do vyhřáté trouby (já dávám na dno trouby) a pečeme na 180 stupňů cca 60-80 minut dle výkonu trouby. Pozor, ať kuře nevysušíte !

 3. Během pečení tak 5x celé kuře potřeme směsí rozpuštěného másla a soli (můžeme přidat i jiné koření nebo papriku - ale pak pozor, ať se nespálí).
  Trošku másla se solí ještě necháme v hrnečku a nyní bohatě potíráme kuřátko šťávou, která se nám tvoří na dně stojánku. Posledních 20 minut před dopečením znovu potíráme zbylým máslem se solí.

 4. Upečené, ale nevysušené kuře velmi opatrně stáhneme ze stojánku, naporcujeme a podáváme samotné nebo s různými obměnami brambor či s pečivem.

Komentáře k receptu Grilované kuře (pečené ze stojánku)

 • Avynka Avynka(autorka receptu)

  Lucca Witto: Odpovídám až po dvou letech :-8 .... omlouvám se ....:-K
  O pečení v bábovkové formě jsem taky slyšela a funguje to určitě stejně, jen ty záhyby bábovky pak umývat prý nikdo nechce :-Q.
  A s tím plechovkovým pivem .... To se taky divím, že to lidi dělají :-//, že je to nenapadne, že to může pouštět kdovíco do toho masa a že to může být i pěkně nebezpečné ;-( :-//

  Odpovědět

 • Lucca Witto Lucca Witto(neregistrovaný)

  .Dobrý den,. recept je vynikající, jelikož nemám stojánek tak formu od bábovky do středu dám sklenici od piva a nasadím.pak už pokračuji . Nejvíce, mě v některých receptů zaráží, že doporučuji plechovku od piva. Je silně toxická a v žáru se lak a barva vstřebává do kuřete.........:-)

  Odpovědět

Tématické fráze: stojánek na pečení kuřete stojánek na grilování kuřete stojánek na kuře stojánek na grilované kuře stojanek na grilování kuřat trn na kure kuře pečené na trnu pečené kuře na trnu keramicky stojanek na kure kuře na sklenici kure na trnu grilované kuře v troubě lák na grilované kuře stojánek na grilování kuřete v troubě stojánek na grilování kuřete v troubě stojánek na pečené kuře grilovací stojánek na kuře pečeni kuřete na stojanu pečené kuře na sklenice trn na pečení kuřete