Květáková polévka s kořenovou zeleninou a pórkem

Suroviny

1 menší květák
kořenová zelenina (mrkev, petržel, celer - množství podle každého)
1 malý pórek
máslo na zjemnění
špetička muškátového květu
špetička kurkumy
sůl
drcený kmín
1 vejce
libeček

Postup přípravy receptu

  1. Kořenovou zeleninu nastrouháme nahrubo, omytý pórek nakrájíme na kolečka a vše orestujeme na másle. Osolíme, přidáme drcený kmín, libeček, kurkumu, zalijeme vodou a dáme vařit. Květák omyjeme, rozebereme na kousky a přidáme vařit k zelenině.

  2. Když je květák měkký (pár růžiček květáku si necháme na ozdobu na polévku), rozšťoucháme květák v polévce šťouchadlem. Ochutíme solí, pepřem, přidáme muškátový oříšek. Zalijeme rozšlehaným vejcem, krátce povaříme a nakonec zjemníme máslem.

Komentáře k receptu Květáková polévka s kořenovou zeleninou a pórkem

Tématické fráze: květáková polévka květáková polévka se zeleninou květáková polévka recept květáková polévka s pórkem recept květáková polévka zeleninova polevka s porkem kořenová zelenina v soli do polévky porková a květáková polévka recept na zeleninovou polévku zeleninová s pórkem ketakova pórková polévka porek květak polévka polévka z kořenové zeleniny květáková polévka s s porkem květaková pórková polévka květák zelenina polévka kořenová zelenina v soli do polévek zeleninová polévka s květákem polevka fazole kvetak porek polévka květáková spórkem