Jednoduché domácí Marshmallows

Lenunka Kuchařka: Lenunka

Doba přípravy: asi 30 min + tuhnutí Cukroví , Ostatní 13 názorů

Suroviny

Cukrový sirup:
450 g cukru krupice
300 ml vody
Želatina:
100 ml horké vody
2 želatiny v prášku (balení po 20 g)
Dále:
1 kl vanilkového extraktu
špetka soli
Na obalení:
3 pl cukru moučka
2 pl škrobu
zdobení dle libosti
potravinářská barva do směsi - kdo chce
Recept si zatím oblíbilo 42 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. V hrnci rozpustíme cukr krupici ve studené vodě. Přivedeme k varu, ztlumíme na nejnižší stupeň a vaříme na sirup asi 15 minut - teplota sirupu by měla být 116°C. Kdo nemá teploměr, tak nevadí, cukr se musí "táhnout" - zhoustne.

  2. Zatím, co se vaří cukr, rozpustíme želatinu ve 100 ml horké vody, já uvařila v konvici a želatinu zalila. Dokonale rozmícháme.

  3. Do mísy na šlehání dáme želatinu, uvařený cukrový sirup (horký) a prošleháme na nižší otáčky, než se směs spojí. Přidáme špetku soli, vanilkový extrakt a zvýšíme otáčky na maximum. Šleháme asi 10-15 minut, dokud se nevytvoří pěnová hmota - viz foto.

  4. Pekáček asi 30x40 cm vyložíme pečícím papírem. Smícháme cukr moučku a škrob a přes sítko "zapudrujeme" celé dno pekáčku. Kdo chce, přidá například cukrové zdobení, nebo taky jde použít třeba kokos.

  5. Hmotu vylijeme do pekáčku a uhladíme stěrkou. Kdo chce, může vylít polovinu jako já, a zbytek obarvit potravinářským barvivem (nejlépe gelovým) a dolít jako další vrstvu. Celou hmotu posypeme opět zdobením (pokud ho používáme) a cukrem smíchaným se škrobem. Necháme zatuhnout při pokojové teplotě asi 3 hodiny, já to dala do lednice, tak to trvalo asi 1,5 hodiny.

  6. Krájíme na čtverečky nebo vykrajujeme různé tvary pomocí vykrajovátek. Marshmallows obalíme na řezech ve zbytku směsi cukru a škrobu a oklepeme přebytečné množství. Můžeme napíchnout na špejle jako lízátka, cokoliv podle fantazie.

Poznámka

Na tvarování bonbonů lze přizvat děti, aby si vykrájely například postavičky a podobně. Jediné riziko je cukr všude po podlaze.

Želatina se dá také rozpustit třeba v džusu, pak je želé ovocné a nemusí se ani barvit.

Recept jsem tu nenašla, tak přidávám :-)

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 520 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Jednoduché domácí Marshmallows

Tématické fráze: marshmallow recept jednoduché recepty domácí marschmalow domácí marschmallow jednoduché domácí marshmellows marshmallows na špejli marschmalow recept domácí marshmalouws recept na jednoduchá domácí lízátka domácí marchmalow recept domaci marshmellow marshmallow recepty domácí marshmalow cukroví domácí pěnová hmota marschmellow domácí domácí marshmaliw potravinářským gelovým barvivem recepty z marshmallows domácí marschellows

Zapomněl/a jsem heslo