Kořeněné vepřové jazýčky

Pokrmy z vnitřností Doba přípravy: tak hodinku i s čištěním 6 názorů

Pokrmy z vnitřností Doba přípravy: tak hodinku i s čištěním 6 názorů

Suroviny 3 porce

vepřové jazyky
1 cibule
5 stroužků česneku
1 lžička kurkumy
1 lžička zázvoru
2 lžičky kari
1 lžíce rajčatového protlaku
1 lžíce višňového nebo rybízového džemu
2 lžíce zakysané smetany
1/2 kostky masoxu
olej
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Jazyk očistíme tak, že ho dáme převařit v malém množství vody, jen aby byl potopený, vývar si necháme, jazyk dáme do studené vody a celou horní vrstvu stáhneme, nebo okrájíme.

  2. Jazyk si pak nakrájíme na plátky. Ty pak zprudka osmažíme na pánvi, dáme je ke kraji a na vzniklém místě zpěníme cibuli nakrájenou na proužky a česnek nakrájený na plátky, pak smícháme, dáme koření, kurkumu, zázvor, kari, osolíme.

  3. Zalijeme vývarem kde jsme vařili jazyky a necháme je do měkka dusit. Ke konci dušení přidáme rajčatový protlak, višňový džem, zakysanou smetanu, necháme dodusit a dochutíme.

Komentáře k receptu Kořeněné vepřové jazýčky

Tématické fráze: vepřový jazyk recept vepřový jazyk na zázvoru veprovy jazyk recepty vařený vepřový jazyk recepty z vepřových vnitřností recept na vepřové jazyky vepřove vnitrnosti recept vepřové vnitřnosti dušený vepřový jazyk pokrmy z brokolice vepřový jazýček recept na vepřový jazyk recepty vepřový jazyk na zázvoru zadělávané vepřové jazyky recept na kureci jazycky dábelské drštky recepty vepřový jazyk veprovy jazycek recept vepřové jazyky zadělávané recepty na vepřové jazyky