Králík po hájecku

Jiné maso Doba přípravy: 80 min s pečením 42 názorů

Jiné maso Doba přípravy: 80 min s pečením 42 názorů

Suroviny 4 porce

1 králík
grilovací koření
1 větší mrkev
3 čerstvé papriky
4 rajčata
1 cibule nebo pórek
5 špekáčků
5 dkg anglické slaniny
10 kuliček nového koření
10 kuliček pepře
sůl
2 dcl vody na podlití

Postup přípravy receptu

  1. Odblaněného a naporcovaného králíka osolíme, dáme na pekáč.

  2. Na kousky nakrájíme shora uvedenou zeleninu, špekáčky, anglickou slaninu pokrájíme na kostičky. Prosypeme kořením a podlijeme vodou.

  3. V trobě vyhřáté na 200°C dusíme pod pokličkou cca 1 hodinu.

  4. Po odklopení můžeme opět trochu podlít (podle uvážení, kolik kdo chce šťávy) a bez pokrytí dopečeme do zlatova. Jakmile je maso upečené, vyjmeme ho a v trošce vody rozmícháme trochu hladké mouky.

  5. Přilejeme do šťávy a ještě chvíli v troubě povaříme. Vynikající. Přílohy: bramborový knedlík, houskový knedlík, brambory, tmavé pečivo.

Poznámka od kuchařky

Recept jsem napsala na celého králíka, ale dělala jen ze 4 předních stehen. Suroviny si můžete podle uvážení přidat, nebo ubrat, popřípadě vynechat. také šťávu není třeba zahušťovat, je to na chuti každého z nás.Místo špekáčků, které jsem nesehnala jsem použila hornickou klobásu.

Zdroj-http://www.sidenius.webgarden.cz/ upraveno podle mne.

Komentáře k receptu Králík po hájecku

Předchozí 1 2 3

Tématické fráze: králík recepty na kolik stupnu se pece kralik recepty z králika teskorecepty.cz na kolik se peče králík králík recept recept na kralíka recept králik recepty na králíka www teskorecepty cz na kolik stupnu pect kralika recept na celého králíka teskorecepty cz recept z kralika top recepty králík top recepty z králíka recepty králík recepty.kralika na kolik pect kralika na kolik stupňů se peče králík?