Cuketové špalíčky s mletým masem

Zeleninová jídla Doba přípravy: 60 min 1 názor

Zeleninová jídla Doba přípravy: 60 min 1 názor

Suroviny 6 porcí

1 střední užší cuketa
350 g mletého masa mix
1 velká cibule
1-2 stroužky česneku (+ 6)
sůl
pepř
majoránka
paprika mletá
koření Grilovaná zelenina
10 dkg nastrouhaného sýru
2 menší rajčata
1 větší paprika
olej

Postup přípravy receptu

  1. Cuketu důkladně omyjeme. Odřízneme oba konce. Z konce, kde byla stopka nakrájíme tenká kolečka - cca 18.Ze zbylé cukety nakrájíme špalíčky vysoké cca 3cm.

  2. Pekáček(nejlépe s nepřilnavým povrchem) vymažeme olejem. Jednotlivé špalíčky uprostřed vydlabeme(dáme pryč semínka - zůstane díra skrz-naskrz) a zevnitř posypeme kořením na gril. zeleninu. Na dno pekáčku dáme tenká kolečka cukety, posypeme stejným kořením a na ně poklademe jednotlivé špalíčky tak, aby každý otvor seděl na jednom kolečku.

  3. 1/2 cibule nakrájíme na kostičky a zpěníme na oleji. Přidáme maso a posypeme kořením - sůl, pepř, paprika, majiránka a přidáme utřený čensek(1-2 stroužky). Zprudka osmahneme, poté podusíme, než se nám začne rozpadat na malé kousky.

  4. Hotovou masovou náplní plníme špalíčky. Navrch položíme půlměsíčky ze zbylé cibule.(Kdo chce, může zbylý česnek poházet okolo špalíčků)

  5. Dáme do předehřáté trouby tak na 200° asi na 10 min.

  6. Poté vyndáme a posypeme sýrem. mezi jednotlivé špalíčky dáme na kousky pokrájená rajčátka a papričku,které posypeme kořením na gril. zeleninu. Vložíme zpět do trouby na 180°než povrch zezlátne a cuketa bude měkká

  7. Na 1 porci počítáme se třemi soudečky, jako přílohu brambory a dozdobíme upečenou zeleninou (rajčata a paprika)

Komentáře k receptu Cuketové špalíčky s mletým masem

Tématické fráze: cuketové lasagne s mletým masem plněné cuketové špalíčky recepty s cuketou a mletým masem cuketové soudečky s mletým masem cuketova kolecka s mletym masem špalíčky plněné z cukety zapečená kolečka cukety s mletým masem cuketový nákyp s mletým masem cuketové kolečka plněné mletým masem plněná cuketa na kolečka recepty s cuketou a masem mletým cuketové špalíky s mletým masem cuketové soudečky plněné mletým masem cuketa na kolecka s mletym masem cuketové špalíčky plněné kolečka cukety s mletým masem cuketa s mletým masem bramborové špalíčky s mletým masem plněná cuketove spaliky mletým masem zapečená cuketová kolečka s mletým masem