Grilovaný Hermelín

Grilování Doba přípravy: 20 minut příprava , 5 minut tepelná úprava 44 názorů

Grilování Doba přípravy: 20 minut příprava , 5 minut tepelná úprava 44 názorů

Suroviny

Hermelín
olej
grilovací koření

Postup přípravy receptu

 1. V misce rozmícháme 1 dl oleje s 2 polévkovými lžícemi grilovacího koření, (lze přidat i více, podle chuti). Ve směsi obalíme Hermelín a ten zabalíme do alobalu tak, aby sklady byly na bocích sýru.

 2. Hermelín v alobalu dáme na rozpálený gril a grilujeme 5-10 minut z každé strany. Po grilování rozbalíme alobal a sýr z něj opatrně přeložíme na talíř.

Poznámka od kuchařky

Hermelín se uvnitř krásně rozteče, na povrchu jej pohromadě drží jeho kůrka - při manipulaci je důležité nepoškodit její celistvost, jinak sýr vyteče.

Komentáře k receptu Grilovaný Hermelín

 • Kammi Kammi

  Je lepší mít sýry určené přímo pro grilování (třeba v Globusu jsme teď kupovali https://www.letakomat.cz/globus/aktualni-letak-pra...). Občas se nám stalo, že ty obyčejné nebyly moc dobré.

  Odpovědět

 • Maros Maros(neregistrovaný)

  Zaujímalo by má na koľko to mám nastaviť teplotu grilu

  Odpovědět

 • Kemars Kemars

  Luca: Alobal do mikrovlnky? To snad NÉÉÉ.

  Odpovědět

 • Luca Luca(neregistrovaná)

  Ahoj, jde to udělat tenhle recept i v mikrovlnce, nebo v Troubě? Děkuji za odpovědi. Miluju grilovaný hermelín, jen mě to zajímá jestli se to dá ohřát kromě grilu i jinak?:-?

  Odpovědět

 • janorama janorama(neregistrovaná)

 • Rita Rita(neregistrovaná)

  Merylas: A v čem máte hermelín v miklovlnce zabalený? Pokud se nepletu, tak alobal d mikrovlnky nesmí...

  Odpovědět

 • Merylas Merylas (moderátorka)

  Dajda: Hermelín se taky dá připravit v mikrovlnce, jen se nesmí od ní odcházet:-)) Jak se hermelín nafoukne, tak vypnout, jinak pak už praskne.

  Odpovědět

 • Dajda Dajda

  spagetka: Já je miluju vlastně k čemukoli. Maso na červeném víně s brusinkami a navíc další sklenkou červeného je moje představa o dokonalém menu pro sváteční dny.:-* Sbírat je bohužel chodím do supermarketů, kde je zbytečně přeslazují. Věřím, že doma zavařené jsou mnohem lepší, ale to jsem nikdy neprovozovala.:no:

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Dajda: s "brusinkovými" kaloriemi to tak zlé není, takový diabetici nebo lidé s nemocnými ledvinami by je měli jíst hodně. Nejlepší je nasbírat a zavařit nebo zamrazit i usušit je vlastnoručně, to je pravda. Ale souhlasím, sýr a brusinky k sobě padnou :-*:-*:yes::yes:
  Já u nás sbírám sestřenku brusinek, ta někdy i líp chutná - klikev

  Odpovědět

 • Dajda Dajda

  Jari: .. a navíc ušetříme smažený obal a spoustu kalorií:yes::yes:!
  Já hermelín nebo podobný sýr jen rozbalím a na obalovém papíru strčím do malého rozehřátého hrnce s tlustým dnem. Přikryju a za chvíli je dobrota hotová. Opravdu nic nevyteče. Hezky sýr vezmete z papíru ho překlopíte na talíř. Většinou nepoužívám žádné koření, žádný olej, zato si dám bohatě brusinky. Tam už je to s kaloriemi horší, ale já mám sýr a brusinky moc ráda.

  Odpovědět

 • Jari Jari(neregistrovaný)

  Je to jednoduché a fakt výborné. A hlavně bez nádobí:-)):-))

  Odpovědět

 • carcool carcool(neregistrovaný)

  ana:
  Neodpovím vám kolik to má kalorií, jen to, že já když jsem potřebovala zhubnout a dostala na tohle chuť, tak jsem si koupila hermelín light a potřela ho jen jemně olejem s kořením. Zato jsem si k němu udělala tu cibuli a to byla asi fakt kalorická bomba. ALE úžasně jsem si pochutnala a kila šla nadále dolů. Hlavně si to nevyčítat;-);-)

  Odpovědět

 • ana ana(neregistrovaná)

  Kolil to ma zhruba clorii? :-? :-)

  Odpovědět

 • Cocoska Cocoska

  Luxusní a jednoduchá pochoutka:yes::-p;-)

  Odpovědět

 • Terezka Terezka(neregistrovaná)

  Miluju sýry na gril!! Dá se rovnou koupit v krámě různé druhy - ohnivák, hermelín na gril, výheňák...:) :yes:

  Odpovědět

Předchozí 1 2 3

Tématické fráze: hermelín hermelín recepty grilovaný sýr v alobalu grilovany sýr hermelín na pánvi recepty hermelin hermelín v alobalu grylovany hermelin hermelín recept hermelin v troube recepty z hermelínu grilovaný sýr v troubě recept hermelin grilované koleno recept jak se griluje hermelín koreni na hermelin grilování sýrů grilovaný hermelín-recept recepty na hermelín recepty grilování