Fašírka zase jinak

Mleté maso Doba přípravy: 15 min. + 30 min. 15 názorů

Mleté maso Doba přípravy: 15 min. + 30 min. 15 názorů

Suroviny 6 porcí

500 g vařeného kuřecího masa
100 g uzeniny bůčkového závinu ( nebo jiná uzenina )
100 g uzeného sýra ( nebo Eidam )
2 starší rohlíky
strouhanka dle potřeby
100 ml mléka
3 stroužky CZ česneku
1 cibule
1 větší syrová mrkev
1/2 syrového květáku nebo celý menší
koření na mletá masa nebo dle chuti ( v mém případě Aztécký poklad )
sůl
pepř
2 vejce

Postup přípravy receptu

  1. Rohlíky nakrájíme na kostičky a zalejeme mlékem, necháme nasáknout.

  2. Maso, uzeninu, sýr, mrkev, květák, česnek i cibuli pomeleme, mlýnek "vyčistíme" hrstí strouhanky nebo v něm pomeleme tvrdý rohlík.

  3. Pomletou směs přesuneme k rohlíkům do mísy, přidáme zbytek ingrediencí, tzn. vajíčka, koření a případně strouhanku na zahuštění.

  4. Řádně promícháme, dosolíme a dokořeníme dle chuti. Mrkev jsem tam dala proto, že se mi barva pomletého masa zdála poněkud fádní a květák proto, aby mu ve spíži nebylo samotnému smutno. Majoránku jsem tentokrát nedávala.

  5. Zapékací misku, brutvan, pekáč či jinou vhodnou nádobu vymažeme sádlem ( olejem ) a uložíme masovou směs.

  6. Pečeme v troubě na 200°C cca 30 minut. Podáváme s čím chceme, my jsme měli šťouchačky s osmaženou cibulkou. Je to chutné i po chladnu, s chlebem, hořčicí, okurkem...

Poznámka od kuchařky

Zbylo mi uvařené maso z kuřecích skeletů a taky kuřecí čtvrtky z paprikáše. Původně z toho měly být karbanátky, jenže jsem měla hmotu řídkou a když jsem je začala smažit, hned mi bylo jasné, že takto tedy, soudruzi, nee. Co s tím? Přece to nevyhodím! Ze zoufalství jsem polousmažené i syrové znovu prskla do mísy, promíchala a zbytek už víte.

Komentáře k receptu Fašírka zase jinak

Tématické fráze: fašírka co je to fašírka fašírka recept co je fašírka fašírky domácí fašírka recept fasirka faširky z mleteho masa fašírka z mleteho masa recepty fasirka fašírky recept recept na fasirku velikonoční fašírka fašírka z vařeného masa fasirka recepty kuřecí fasirka recept briliantove vejce jak se dělá fašírka veprová faširka co to je fašírka