Brokolicovo - mrkvové placičky

Zeleninová jídla Doba přípravy: 30 minut 8 názorů

Zeleninová jídla Doba přípravy: 30 minut 8 názorů

Suroviny dle množství

brokolice
mrkev
celer
česnek
cibule
uzenina -nemusí být
vejce
bylinky
koření
mouka hladká
mléko
strouhanka

Postup přípravy receptu

  1. Nejdřív jsem uvařila brokolici, asi jen tak minutku ve vroucí slané vodě a rozmačkala vidličkou ty hlavičky, měla jsem už brokolici trošku starší, takže jsem košťály vyhodila, byly hořké a tvrdé.

  2. Rozmačkané dala do mísy, kde jsem přidala na hrubo nastrouhanou jednu střední mrkev, kousek celeru (jen pro vůni a chuť) asi 4 stroužky lisovaného česneku, půlku na drobno nakrájené cibule, jeden vídeňský párek a asi hrst nasekané čerstvé petrželky (listy).

  3. Ze 2 bílků jsem ušlehala sníh, přidala jsem asi 5 lžic mouky (správně by měla být asi polohrubá, tu jsem neměla, tak jsem dala hladkou a bylo to ok) a okořenila jsem to špetkou muškátového ořechu, sůl, pepř, majoránku, kmín - koření kdo jaké má rád a přidala sníh a míchala, aby těsto bylo trošku lepivější, tak jsem ještě přidala jedno celé vejce, trošku mlíka a trošku strouhanky.

  4. Směs jsem nechala chvíli v chladu a dávala na rozpálený olej, ale stylem jako placičky - nehňácala jsem se z karbenátkama, prostě nabrala na lžíci, šupla na horkou pánev, roztáhla ať to není vysoké a smažila asi 3-4 minuty na každé straně - menším plamenem, aby byly placičky zlatavé. Chce to fakt na menším plameni a déle, aby se vysmažila mouka, jinak by to bylo vevnitř takové ulepené. K tomu br. kaše, ale jak říkám, dělala jsem to od oka, tak berte zřetel na množství a sypejte dle vlastního uvážení. Jistá jsem si jen těma vajíčkama.

Poznámka od kuchařky

Foto doplním, až udělám znova :)

Komentáře k receptu Brokolicovo - mrkvové placičky

Tématické fráze: brokolicovo mrkvove placky brokolicové placičky celerovo mrkvové placky hořčicový dip celerovo mrkvove placicky brokolicovo mrkvove karbanátky brokolicovo-mrkvové placičky mrkvové recepty mrkvovo celerové placičky brokolicové karbanátky s mrkví mrkvove placky celerovo mrkvové placyčky brokolicove placky s mrkví mrkvovobramborové placičky do trouby brokolicovo patizonové placky brokolicovomrkvové placičky celerovomrkvove placky celer mrkev brokolice placicky brokolicovo-mrkvové placky brokolicovomrkvove placky