Dvojí maso na houbách

Vepřové maso Doba přípravy: 50 minut 10 názorů

Vepřové maso Doba přípravy: 50 minut 10 názorů

Suroviny 4 porce

400 g vepřového masa (měla jsem plecko)
300 g uzeného masa (měla jsem rolku)
2 cibule
1 větší stroužek česneku
misku čerstvé houbové směsi (hlavně masáky)
drcený kmín
hovězí vývar (nebo houbový)
2 lžíce hladké mouky
1 větší rajče (nebo 1 lžíce rajčatového protlaku)
pepř
trošku oleje
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Obě masa si nakrájíme zvlášť na kousky, tak akorát na sousto, cibuli nahrubo a tu dáme smažit na malém množství oleje, pak přidáme vepřové maso, dusíme ve vlastní šťávě až do malinko připálena.

  2. Zalijeme vývarem, aby maso bylo potopeno, přidáme kmín, osolíme a necháme dusit, až tekutinu zredukujeme na minimum. Přidáme houby, které předem mírně osmažíme na oleji a 1 cibuli nadrobno krájené a ještě dáme uzené maso, rajče nakrájené nadrobno (nebo protlak).

  3. Přilijeme tolik vývaru, kolik chceme mít šťávy (omáčky) a pak už jen zavrtíme mouku v trošce vývaru a když je vše podušené a měkké, tak zahustíme, necháme tak 10 minut provařit a je hotovo.

Poznámka od kuchařky

V minulých dvou receptech jsem spotřebovala lišky, nechala jsem si jich tak 5, ale měla jsem pěknou směsku, která je výtečná pod maso, hlavně masáci a uzené maso udělá velmi dobrou šťávu,

Recept zná jistě kde kdo s jedním masem a každý ví, jak moc je to dobré, tak vám chci tuto dobrotu i když malinko jinou připomenout.

Podávala jsem s knedlíkem a zítra budou těstoviny.

Komentáře k receptu Dvojí maso na houbách

Tématické fráze: dvojí maso maso na houbách recept maso na houbách uzené maso na houbách maso se sťávou na houbach hovězí na houbách online videorecept maso na čerstvýc h houbách maso na čerstvých houbách recepty maso a na houby maso na houbách a na rajčatech recept na dvojí maso dvojí maso v houbové omáčce maso na houbách top videorecepty masáci z vepřového masa recept maso na čerstvých houbách jídla z masáků hovězí rolky na houbách recepty vepřové maso na masacich maso rajčata a houby recepty online maso na houbách