Dýně s hruškou "na víně"

Zeleninová jídla Doba přípravy: 15 minut 11 názorů

Zeleninová jídla Doba přípravy: 15 minut 11 názorů

Suroviny 3 porce

400 g již očištěné dýně Hokkaido (1/2 z menšího plodu)
200 ml bílého vína (použila jsem Rulandské)
1 žlutá cibule
1 červená cibule
1 velká hruška
2 PL sezamového semínka
1 PL lněného semínka
sůl
špetka chilli
3 cm plátek másla
zelená petrželka na posypání hotového pokrmu

Postup přípravy receptu

  1. Na rozehřáté máslo dáme na 3 minuty orestovat na tenké půlměsíčky pokrájené cibule.

  2. Pak přidáme na stejně velké kostky pokrájenou dýni i se slupkou, přisypeme lněné semínko a 1 PL sezamového, mírně osolíme, dáme chilli a víno. Promícháme, přikryjeme poklicí a na mírném plameni dusíme 5 minut.

  3. Poté přidáme oloupanou a na drobnější kostičky pokrájenou hrušku a již nepřikryté za občasného promíchání dusíme dalších 5 minut.

  4. Mezitím na suché rozpálené pánvičce prudce osmahneme zbývající lžíci sezamového semínka, kterým pak společně s petrželkou posypeme hotový pokrm. Podáváme s lehce osmaženým bílým pečivem, které můžeme mírně očesnekovat.

Poznámka od kuchařky

V lednici mi zbyla půlka z malinké Hokkaido a jedna hruška. Přemýšlela jsem, jak toto upotřebit, zkusila jsem zaimprovizovat a pochutnal si i manžel. Ten k tomu měl samozřejmě minutkové masenko :-)

Komentáře k receptu Dýně s hruškou "na víně"

Tématické fráze: dýně na víně recepty z dýně dýně ve víně mail hokkaido.waw.pl loc:cz víno z dýně víno z dýně vino z dýně recept recepty z velké dýně dýně recepty velká dýně recepty dýně velká velké dýně dýně velká recepty recept na dyně na víne dýně víno víno k dýni dyne recepty fotky hokkaido na víně vino z dýně hokaido recepty co s velké dyne recepty