Jáhlové knedlíky s carobellovou omáčkou

Žádná fotografie není k dispozici
Buďte první a přidejte fotografii

Suroviny 10ks

125 g jáhel
175 g brambor uvařených ve slupce (den předem)
1 vejce
100 g kukuřičné mouky
250 g jahod
3-4 lžičky carobelly
1 lžíce fruktosy

Postup přípravy receptu

  1. Den předem si uvaříme brambory ve slupce. Druhý den je oloupeme a nastrouháme najemno.

  2. Jáhly několikrát propereme v horké vodě, abychom je zbavili hořkosti. Potom je 15 min vaříme v 300 ml vody se špetkou soli.

  3. Uvařené jáhly necháme vychladnout, promícháme s vejcem a moukou. Hotové těsto by mělo být mírně lepkavé, ale dobře se s ním pracuje, když si občas namočíme ruce. Těsto rozdělíme na 10 dílků, z každého dílku vytvarujeme placku, do které pořádně zabalíme 1 jahodu. (Pokud není sezóna sladkých čerstvých jahod, používám domácí zamražené, co mi zbyly z léta).

  4. Hotové knedlíky vaříme 15-20 min. v páře.

  5. Mezitím si zbylé jahody zalijeme vodou, tak aby byly ponořené a nechám je lehce probublat, aby se daly rozmačkat vidličkou (můžete použít i šťouchadlo na brambory).

  6. K rozmačkaným horkým jahodám přidám carobellu a fruktosu, metličkou se musí stále jemně míchat, aby neměla tendenci se přichytit. Pokud je omáčka příliš řídká, necháme ji ještě zredukovat. Poté už jen knedlíky přelijeme.

Komentáře k receptu Jáhlové knedlíky s carobellovou omáčkou

Tématické fráze: jáhlové knedlíky carobella domácí jáhlový knedlík jáhlové ovocné knedlíky tvarohové knedlíky z jahlove mouky sladké jáhlové knedlíky jáhlová pomazánka jahlové knedlíky ovocné¨ jáhly podle pohlreicha recepty z jáhlové mouky jáhlové knedlíky na sladko knedlíky z jáhlové mouky tvarohové knedlíky s jahlove mouky jahlové sladké knedlíky recept jahelove knedlíky s tvarohem jáhly s jahodami recepty na sladko jáhlové knedlíky s bramorama jáhlové tvarohové knedlíky jahodové knedlíky z jahlové mouky jahlove hrnkove knedliky