Žampiony plněné brokolicí a více druhy sýrů

Houby Doba přípravy: Příprava 10 minut,zapékání 15 minut 13 názorů

Houby Doba přípravy: Příprava 10 minut,zapékání 15 minut 13 názorů

Suroviny

větší žampiony
brokolice
sýr Niva
sýr Eidam
máslo
5 lžic vody

Postup přípravy receptu

  1. Zapneme si na předehřátí troubu (mám plynovou).

  2. Z brokolice použijeme pouze růžice, které vložíme do cedníku, necháme chvíli odkapat a poté je rozebereme na drobnější kousky (hlavní stvol a drobnější stonky použijeme na polévku).

  3. Žampony očistíme a nejlépe lžičkou vydlábneme nožku společně s kouskem dužiny, ale pouze, co je jen pod ní (opět nevyhazujeme a přidáme ke zbytkům brokolice na polévku).

  4. Do každého žampionu dáme malinký oříšek másla a rozdrobenou nivu. Na to položíme brokolici, trošku prsty utlačíme a zasypeme na hrubém struhadle nastrouhaným eidamem.

  5. Do zapékací mísy dáme vodu, plátek másla a poskládáme vedle sebe naplněné kloboučky žampionů. Přiklopíme víkem a vložíme zapéct na 15 minut do předehřáté trouby. Hotové na talíři přelijeme šťávou. Jsou chutné s různě upravenými bramborami, ale hodí se i pouze na listu salátu s pečivem.

Poznámka od kuchařky

Množství surovin úmyslně neuvádím, plnila jsem podle stavu lednice.

Já jsem použila na 3porce 8 větších žampionů,70g Nivy,70g Eidamu a růžiček brokolice bylo 250g.

Ničím jsem nekořenila, sýry udělaly své a bylo to moc fajn.

Komentáře k receptu Žampiony plněné brokolicí a více druhy sýrů

Tématické fráze: žampiony s brokolicí plněné žampiony jak dlouho zapékat žampióny jáké jsou druhy žampionů žampiony sýr plněné žampiony brokolici žampiony plněne brokolici všechny druhy žampionu brokolice žampiony syr se žampiony druhy zampijonu jak dlouho zapekat žampion v troubě brokolicový salát s žampiony plněné žampiony s brokolicí žampionovy sýr recept plnene zampiony jak dlouho zapekat portobelo brokolice žampiony sýr recept na plněné žampiony recepty ze sýrů