Strouhaná polévka čarodějka

Polévky Doba přípravy: 40 minut 10 názorů

Polévky Doba přípravy: 40 minut 10 názorů

Suroviny 2,5 litru

2 větší brambory
1 celý pórek
1 cibule
1 větší mrkev
1 menší petržel
1/4 brokolice
1/4 celeru
2 trojúhelníčky taveného sýra "Veselá kráva" nebo jiný tavený
150 ml 30% smetany
zeleninový vývar nebo Vegetu bez chemie
2 vejce
plátek másla
libeček
petrželka nebo pažitka

Postup přípravy receptu

 1. V hrnci na másle osmažíme nakrájenou cibulku, po chvíli přidáme pórek na kolečka a smažíme.

 2. Brambory, mrkev, celer a petržel nastrouháme, přidáme k pórku, chvilku všechno osmažíme, zalijeme zeleninovým vývarem a vaříme.

 3. Dodáme ještě brokolici rozebranou na růžičky a ke konci vaření dáme sýry, aby se roztavily.

 4. Pak si do smetany dáme vajíčka, která rozšleháme a pomalu lijeme do polévky kterou vypneme, dochutíme a dáme petrželku, nebo pažitku.

Poznámka od kuchařky

Polévku nemusíme zahušťovat, díky nastrouhané zelenině a hlavně bramboram je hustá dostatečně. Polévka je hodně jemné chuti.

Čarodějka proto, že máme dnes svátek!

Komentáře k receptu Strouhaná polévka čarodějka

 • marunda marunda

  polívky miluju, zkusím. Hned bych si dala.:yes:

  Odpovědět

 • Marsi Mesi Marsi Mesi

  Ne všechna éčka jsou "životu nebezpečná"...:-))podobnou polévku také dělávám, ale bez vajíčka, synátor by mi ji nepozřel (bohužel je mu 23 let a má syndrom šlehaného vajíčka ještě z jesliček....:-):-))a páč mám na čarodejnice narozeniny, tak přidávám i bodíka:-)):yes: jsem prostě "poblívková", takže se mi ten recept líbí:-)):yes:

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Filoména Nejezchlebová: když se vám sýr do polévky nelíbí, tak ho tam jednoduše nedávejte. Ano vegeta bez éček i bujony bez éček existují, jenže to chce číst složení, nebo si dělat vlastní vývar. Sýr lze také udělat domácí, takže bez kritiky a vařte lépe a ukažte to tu. jinak šlo by to bez urážek? Určitě, věřím vám ;-);-);-)

  Odpovědět

 • planeta planeta

  zajímavý recept:yes::yes:

  Odpovědět

 • zizala zizala

  Bidřiška Binkaová: "Velmi vtipné". Náhodou vítání nových uživatelů je moc hezký zvyk a jsme rádi, že to svým milým způsobem dělá právě Bibinka!

  Odpovědět

 • Bidřiška Binkaová Bidřiška Binkaová(neregistrovaný)

  Filoména Nejezchlebová: vítám Tě v naší TOPkové rodině a přeji Ti, ať se ti tu líbí. Až vložíš svůj první recept, dostaneš ode mne prvního BODA ;-) :-D

  Odpovědět

 • Filoména Nejezchlebová Filoména Nejezchlebová(neregistrovaný)

  Dobrý den, musela jsem se podívat i na vaše ostatní recepty a nějak jsem nepobrala, proč do každého jídla dáváte tavený sýr? Není to trochu, jak to říct slušně... humus?? Vždyť tavené sýry nepatří ani na chleba, natož jimi prznit zeleninovou polévku? Je to hrozná škoda toho jídla.. jestli vy náhodou nejste opravdu čarodějka?? Nebo spíš ježibaba... :-(( A prosím vás co je to ta vegeta bez chemie? To existuje? Ale jděte :-D

  Odpovědět

 • Michaela Medkova Michaela Medkova

  Čarodějka vypadá moc lákavě:-p

  Odpovědět

 • hanes24 hanes24

  Čarodějka měla být včera, ale i tak :yes::yes::yes:Udělám, to bude papačka:-)):yes:

  Odpovědět

 • savlinka savlinka

  wou JANI..tak to beu koště a už na ní letím:-)):yes::yes::yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: strouhaná polévka polévka ze strouhaných brambor polévka ze strouhané zeleniny strouhaná zelenina zeleninová polévka strouhana recepty polévky polévka ze strouhané brambory strouhaná zelenina do polévky strouhání do plévky ze ze strouhanky polévka ze strouhank recepty polévka ze strouhanky polevka strouhana mrkev a vajicko strouhana polivka strohany do polévka strouhaná polévka recept polívka ze strouhane zeleniny strouhana zeleninová polévka co ze strouhanky bábovka ze strouhaných brambor vaříme ze strouhanky