Zdobení pomocí transfer folie

Hella Kuchařka: Hella

Zdobení 16 názorů

Suroviny

Pečivo
folie
čokoláda
Recept si zatím oblíbilo 12 kuchařů

Postup přípravy receptu

 1. Pro ty, kteří by si rádi nazdobili sváteční pečivo, ale nejsou si jisti svou dovedností, je východiskem zdobení pomocí folie. Princip spočívá v tom, že na zdravotně nezávadné folii je nanesen vzor nakreslený barevným tukem, takže pokud folii přiložíme na čokoládový povrch, tak se na čokoládu obtiskne.

 2. Postup zhotovení pečiva na obrázku:
  Rozehřejeme čokoládovou polevu či čokoládu a necháme jí vychladnout dokud nebude mírně vlažná, ale musí být ještě tekutá.

 3. Pak si linecká kolečka namočíme jednou stranou do čokolády a obtiskneme na folii, kterou jsme si rozložili na tácek. Dáme do ledničky asi na 20 min, až dokonale ztuhne a pak odlepíme jednotlivá linecká kolečka. Bohužel moje kolečka neměla rovný povrch a proto se na ní folie špatně zobrazila.
  Proto jsem v druhém případě z folie nastříhala čtverečky a ty přiložila na slepené tvary, které jsem nahoře potřela čokoládou a folii mírně prstem přitiskla. Po zaschnutí folii stáhla. Výsledek byl podstatně lepší.

  Oba způsoby uvádím proto, že pokud budete na netu hledat způsob, jak se s folii pracuje, bude vám doporučován ten první.

Poznámka

Folii prodávají snad všechny obchody s cukrářským sortimentem. Já jí kupuju v e-shopu Lilie, u zboží je vždy video či vysvětlený postup použití

http://www.eshop-lilie.cz/katalog.php?typ=16197&ka...

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 6 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Zdobení pomocí transfer folie

 • Hella Hella(autorka receptu)

  Jinak jsem ráda, že se vám toto zdobení líbí, mám ještě jiné folie, tak pak ještě něco přidám až to vychytám :-D

  Odpovědět

 • Dana61 Dana61(neregistrovaný)

  cukroví vypadá nádherně:yes::-D a říkáš v Lovosicích a u závor viď! Také je využíváme, tedy hlavně na potahovky a formy;-)

  Odpovědět

 • zizala zizala

  Já jsem transfer fólií zkoušela jednou ozdobit naší Markétě dort. Postupovala jsem podle toho, co jsem našla na netu a výsledek nebyl úplně pěkný, ale možná to bylo i tím, že jsem tu fólii měla skoro rok doma v lednici a už to nebylo ono.
  Jinak z toho obchodu jsem si minulý týden udělala radost a objednala formičky za skoro tisícovku :-8 a vše došlo za dva dny, což je super :yes: Využila jsem Tvůj odkaz a toho, že bys neradila špatně :-K
  Zdobit drobné cukroví je hezký nápad :yes:

  Odpovědět

 • Hella Hella(autorka receptu)

  varilamyskakasicku: jojo, ten shop je bezva. Vyhovuje mi, že je v Lovosicích, to mám kousek. Napíšu objednávku a paní mi to vždycky podá z okna rodinného domku. Možná to dělají z domova, nevím, ale jsou moc ochotní a dělají to dobře.

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Ty vždycky umíš přidat něco, co se musí líbit všem. Nikdy jsem takové fólie neviděla a taky, stejně, jako Iva ani nevím, jestli bych je uměla používat, ale je to nádhera..:yes:

  Odpovědět

 • varilamyskakasicku varilamyskakasicku

  varilamyskakasicku: tak děkuji, právě se na ty stránky dívám, moc se mi ty fólie líbí, také by mne zajímalo, ale, zda to svedu:-( i na dortech by se mi to líbilo, ta housličková folie, tak ta je taky nádherná a jiné věcičky tam mají wow, díky za odkaz, hned to vypadá nádherně a jinak;-):-p:-K jinde v obchodech to asi nemají, viď?:-K:-K

  Odpovědět

 • varilamyskakasicku varilamyskakasicku

  Krásné, šikulka:-K:yes:

  Odpovědět

 • Hella Hella(autorka receptu)

  PaCaOl: Neřekla bych, že je potřeba šikovnost. Nahoru na čokopolevu plácnout čtvereček folie, to moc šikovnosti nevyžaduje. Jde o to si to zkusit. Příště, až to budu dělat, bude to vypadat líp. Teď je to takové upatlané. protože to je děláno formou pokus-omyl. :-D, ale chtěla jsem vám to ještě před Vánocemi ukázat.

  Odpovědět

 • PaCaOl PaCaOl

  Hezké, ale myslím že i tady je třeba šikovnost já bych to měla dřív nazdobeno sáčkem s trubičkou

  Odpovědět

 • suslajda suslajda

  Krásné:yes::yes:+

  Odpovědět

 • Bosana Bosana

  Super nápad!:yes:

  Odpovědět

 • senky senky

  To je přesně pro mně:yes::yes: já si právě zdobením nejsem jistá:-))

  Odpovědět

 • hanahcotton hanahcotton

 • AniCiz AniCiz

  úžasné,pro takové nešiky(jako já) na zdobení jedinečné:-K:-K:-K

  Odpovědět

 • Nadja Nadja

  Hello, je to moc šikovný a neotřelý způsob zdobení a také hezký. Kam na ty nápady chodíš? :yes:+2.:yes:

  Odpovědět

Předchozí 1 2

Tématické fráze: transfer folie na čokoládu video čokoládový transfer transfer folie na čokoládu postup čokofolie transfer na čokoládu transferové folie na dorty transferová folie na čokoládu folie na čokoládu transfer fólie na dorty folie na zdobení dortů transfer folie na dort dort s transfer folii jak se dělá transfer folie na čokoládu dorty s transfer folii transfér na cukrovi jak pracovat s folii na čokoládu transfer čokofolie videa čokofolie recept jak pracovat s transferfolii folie na zdobení čokolády