Tři druhy pomazánek z jednoho základu

Suroviny

Na základ:
2 měkké tvarohy
1 Bystřická pomazánka nebo jeden kelímek pomazánkového másla
100 g domácí Lučiny
1 – 2 vejce uvařené natvrdo
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Všechny uvedené suroviny vyšleháme ve šlehači a rozdělíme do tří misek. Dál pak připravíme tři druhy pomazánek nebo zvýšíme množství surovin na základ a uděláme více druhů pomazánek z tohoto základu.

  2. Pomazánka s nivou: Do jedné misky se základem nastrouháme 200 g nivy nebo jiného modrého sýra a vyšleháme do pěny. Zdobíme kouskem nivy a petrželkou.

  3. Pomazánka ostrá sýrová: Do druhé misky se základem přidáme dva až tři tavené sýry s paprikou nebo zeleninou, přidáme ostřejší červenou sypkou papriku a vyšleháme do pěny. Zdobíme podle sebe (uzeninou apod.).

  4. Pomazánka lososová: Do třetí misky přidáme 2-3 okapané plátky tresky nebo uzeného lososa v oleji a vyšleháme do pěny. Můžeme zakápnout citronem.

Poznámka od kuchařky

Pomazánky, když čekáme návštěvu nebo chceme mít hezký večer u vínka, připravíme tak rychle. Majolku® nedávám, když tak kápnu trochu zakysané smetany, ale ani to není nutné.

Komentáře k receptu Tři druhy pomazánek z jednoho základu

Tématické fráze: druhy pomazánek základ na pomazánky základ na pomazánku pomazanka zaklad bystřická pomazánka základ pro pomazánky pomazánka na jedno pomazánky na jednoho základ pomazánky svět pomazánek pomazanky zaklad pomazanky druhy tri druhy pomazánek více druhu pomazanek jake druhy pomazanek nejlepsi 3 druhy pomazánky tvarohová bystřická pomazánka domácí recept pomazánky na jedno pomazénky na jednohob základ pomazánka