Švédské maso

Suroviny

hovězí maso (na minutky)
červené víno
koření na zvěřinu
pomeranč
med
máslo
sůl
brusinky
hořčice
olej
pórek

Postup přípravy receptu

 1. Hovězí maso nakrájíme na plátky osolíme je a posypeme kořením na zvěřinu, dáme do mísy a zalijeme červeným vínem. (množství záleží na počtu porcí). Maso jsem měla naložené asi hodinu, ale můžete i déle.

 2. Na pánvi si rozehřejeme olej a naložené maso na něm opékáme z obou stran cca 3 minuty z každé strany.

 3. Pak maso vyjmeme a do výpeku přodáme lžíci másla, krájený pórek, oloupaný pomeranč na plátky, orestujeme a zalijeme vínem které nám zbylo z masa.

 4. Přidáme lžíci hořčice a lžíci medu, provaříme a přidáme nazpět maso, aby se prohřálo (můžete ho nakrájet na nudličky a nebo nechat v celku)a pak už jen podáváme, na každou porci dáme 1-2PL brusinek, podáváme s různě upravenými brambory, dobrou chuť.

Komentáře k receptu Švédské maso

 • jahoda jahoda

  Sebeno, toto výborné Švédské maso jsem dělala již podruhé. Poprvé s opečeným bramborem, ale zmizlo dříve, než jsem stačila vyfotit. Nyní zůstaly z neděle těstoviny, tak to bylo zase trochu jiné, ale masíčko a šťáva výborné. Ráda vařím tato chuťově netradiční jídla a navíc je to rychlovka (naložila jsem již večer). Dovolím si fotku - šťávička není vidět, ale chutná opravdu výborně:-p;-)Dnes jsem neměla brusinky, ale mám plno borůvkových kompotů, tak byla změna a nic jsem tím nepokazila .Díky za recept:yes:7 Doporučuji!

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  :-O:-O:yes: No, vypadá to opravdu dobře. Co z jídla udělá krásná fotka, že?;-):yes:

  Odpovědět

 • Eliza Eliza

  Děkuju.

  Odpovědět

 • sebena sebena(autorka receptu)

  Maso jsem dala rovnou na pánev, tak jak jsem ho vytáhla z vína, když se to opékalo tak to krásně vonělo po tom víně a použitém koření.

  Odpovědět

 • Eliza Eliza

  Opravdu zajímavě hezký recept a moc krásné fotky, zejména ta poslední :-p.
  Chci se zeptat - ráda bych to zkusila - to maso po vylovení z vinné lázně necháš okapat, otřeš, nebo to házíš na pánev rovnou? Jsem asi detailista, ale myslím, že i takové drobnosti můžou ovlivnit výslednou chuť..
  Díky.

  Odpovědět

 • Jikotka Jikotka

  Taky se mi to líbí:yes::-D

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Souhlasím s žížalkou - vypadá to přitažlivě a velmi dobře :yes:;-)

  Odpovědět

 • zizala zizala(moderátorka)

  Ale to vypadá opravdu chutně...jak hovězí maso moc nemusím, na tohle mám chuť i díky hezkým obrázkům...;-):yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: švédské hovězí švédský hovězí plátek hovězí maso po švedsku hovězí po švédsku svedske recepty hovezi maso minutky švédská kuchařka švédské vepřové maso hovězí švédská hovězí plátek po švédsku naložená zvěřina hovězí na brusinkách maso naložené ve víně maso dvou barev vino brusinky švédské těstoviny švédské plátky hovezi platky na vine s brusinkami minutky z hoveziho masa postupy hovězí maso s brusinkami hovězí na víně a brusinkách