Kuřecí stehna na sušených rajčatech, hlívě a česneku

JanaDorazinova Kuchařka: JanaDorazinova

Doba přípravy: 40-50 min 2 porce Drůbeží maso 6 názorů

Suroviny

2 kuřecí stehna
4 hlívy ústřičné
5 kousků sušených rajčat v oleji
1 palice česneku
sůl
celý kmín
2 lžíce smetany na vaření
2 lžíce zakysané smetany
1/2 lžíce hladké mouky
Recept si zatím oblíbilo 15 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Stehna osolíme, okmínujeme a dáme na chvíli bokem. Do pekáčku nakrájíme na proužky hlívu a sušená rajčata, palici česneku rozkrojíme a dáme také do pekáče. Na tuto směs položíme osolená a okmínovaná stehna, zalijeme trochou vody a pečeme dorůžova.

  2. Během pečení aspoň jednou obrátíme, poléváme výpekem. Když jsou stehna dostatečně upečená, vyjmeme je z pekáče a dáme do tepla. Česnek vyjmeme a dáme bokem.

  3. Omáčku nalijeme do vhodného rendlíku, zavaříme a přilijme záklechtku s trochou vody. Přidáme sladkou smetanu, provaříme.

  4. Do vhodného hrnku dáme 1-2 lžíce horké omáčky a přidáme 2 lžíce zakysané smetany (zamezíme tím sražení). Promícháme a vše přidáme do rendlíku s provařenou omáčkou. Již nevaříme. Podáváme s bramborem nebo bramborovým knedlíkem.

Poznámka

Moje improvizace :-)

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 195 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Kuřecí stehna na sušených rajčatech, hlívě a česneku

TIP dne na email

Tématické fráze: kuřecí stehna na česneku kuřecí stehna na hlívě ústřičné kuřecí stehna susena rajcata recept kuřecí stehna s hlivou kuřecí a sušená rajčata kuřecí na sušených rajčatech kuřecí stehna sušené rajče kureci stehna a susena rajcata recept na kurecí stehna s hlívou kuřecí stechna recepty kureci stehna,hliva kuřeci stechna kuřecí stehna a sušená rajčata recept hlíva ústřičná susena rajcata hlíva ústřičná rajčata recept recepty na kuřecí stehna recepty na kuřecí stechna recepty kuřecí stehna na česneku hlíva na česneku tncz recepty ládi hrušky

Zapomněl/a jsem heslo