Fazolové brownies bez lepku, mléka a vajec

Suroviny

1 hrnek uvařených fazolí (300 ml)
200 ml vody
3 lžíce kakaa
2 lžíce mandlové mouky (Adveni Medical)
1 lžíce slunečnicové mouky (Adveni Medical)
5 lžic univerzální bezlepkové mouky (Doves Farm bílá bez lepku)
1 lžíce oleje
3 lžíce cukru
3 lžíce sekaných ořechů
3 lžíce sekané čokolády bez mléka

Postup přípravy receptu

  1. Uvařené a vychladlé fazole zalijeme trochou vody a rozmixujeme na hladkou kaši. Přidáme všechny sypké suroviny a olej a za stálého míchání přiléváme zbylou vodu, až než vznikne ne příliš husté těsto.

  2. To rozetřeme na plech vyložený pečicím papírem a vložíme do trouby vyhřáté na 160°C. Pečeme asi 20 minut, kraje by měly být upečené, ale střed ještě mírně mazlavý.

  3. Upečenou placku vyndáme na mřížku, aby se odspodu nezapařila. Vychladlou ji pak nakrájíme na malé kostičky.

Poznámka od kuchařky

Fazole můžeme nahradit sojovými boby nebo cizrnou. Mandlovou a slunečnicovou mouku můžeme nahradit jinými ořechovými moukami, případně i mletými ořechy.

Tento a další recepty bez lepku, mléka a vajec naleznete na mých stránkách http://www.varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz/.

Komentáře k receptu Fazolové brownies bez lepku, mléka a vajec

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: fazolove brownies fazolový dort bez mouky brownie z fazoli brownies bez lepku fazolové brownies bezlepkové fazolové brownie fazolové brownies recept fazolový dort bez vajec fazolový brownie fazolový moučník fazolové bochánky brownies z fazolí recept brownies z fazolí vegan brownies bez lepku brownies bez vajec fazolove brownie bez mouky brownie bez vajec fazolové mléko brownies recept bez vajec fazolové moučníky