Bramborové muffiny se dvěma sýry

Suroviny

6 středních vařených brambor
10 dkg másla
4 vejce
10 dkg sýru niva
15 - 20 dkg eidamu
polohrubá mouka
strouhanka
vlažné mléko dle potřeby
uzené maso
slanina nebo i špekáčky
prášek do pečiva
česnek
kmín
majoránka
zelená petrželka
sekané mandle nebo slunečnicová semínka

Postup přípravy receptu

  1. V misce utřeme máslo se žloutky, nastrouhanou nivou a prolisovaným česnekem. Pak přidáme den předem uvařené brambory, jemně nastrouhané, půl hrnku polohrubé mouky, půl hrnku strouhanky a prášek do pečiva. Zvláčníme mlékem a pak vmícháme nakrájené ostatní suroviny s kořením. Nakonec vše nadlehčíme tuhým sněhem z bílků. Formu vymažeme sádlem, naplníme a pečeme ve vyhřáté troubě dozlatova.

Poznámka od kuchařky

V těchto muffinách jsem zpracovala suroviny z ledničky a ještě jsme si na nich šmákli. Jsou hezky vláčné a když si k nim uděláte nějaký dobrý zeleninový salátek, tak si vaše chuťové buňky také přijdou na své. Jen doporučuji zohlednit množství soli, protože niva, sýr a uzeniny už v sobě sůl mají. Z tohoto množství jsem upekla 24 ks, ale nezbyly :-))

Komentáře k receptu Bramborové muffiny se dvěma sýry

Tématické fráze: bramborové mufiny bramborove mafiny slané muffiny recept hrnek sýr v bramboráku slané muffiny s nivou muffiny se sýrem muffiny s nivou muffiny z bramborového těsta bramborákové mufiny slane muffiny se syrem slané bramborové muffiny mufiny z brambor bramborové muffiny se sýrem bramborové housky muffiny z vařených brambor bramborák na plech z vařených brambor mufiny se sýrem slanemafiny slané muffiny bramborové slane mafiny