Játrová paštika s kaštany

Pokrmy z vnitřností Doba přípravy: 90 minut bez chlazení a marinování 2 názory

Pokrmy z vnitřností Doba přípravy: 90 minut bez chlazení a marinování 2 názory

Suroviny 1 sklenička

500 g kuřecích jater
2 dcl červeného vína
špetka chilli vloček já použila mé oblíbené Habanero, které má lehce kouřovou chuť
100 g vepřového sádla nebo oleje
lžička čerstvého tymiánu
sůl
pepř
2 dcl smetany
sádlo nebo máslo na zalití skleničky
20 ks jedlých kaštanů

Postup přípravy receptu

  1. Očištěná a osušená játra poprašte chilli a v misce zalijte vínem. Nechte v chladu marinovat minimálně 12 hodin.

  2. Kaštanům seřízněte plochou část, nebo je nařízněte křížem a vařte v čisté vodě cca 15 minut. Uvařené kaštany oloupejte.

  3. V rozehřátém sádle nebo oleji zprudka opečte osušená játra, když budou opečená, tak přidejte oloupané kaštany, tymián, sůl a pepř. Játra opékejte tak aby nebyla syrová, ale přitom stále zůstala uvnitř lehce růžová. Pokud by se vám zdála suchá, můžete je během opékání podlévat vínem z marinády.

  4. Z opečené směsi jater a kaštanů vyberte přibližně polovinu kaštanů, které nakrájejte na větší kousky. Játra s kaštany a výpek z nich v mixeru rozmixujte do hrubší konzistence. Není nutné z jater umixovat hladkou pěnu, ale záleží na vaší chuti.

  5. Do mixujících se jater přilijte smetanu. Dle chuti dosolte a dopepřete a nakonec přimíchejte krájené kaštany a již dál nemixujte.

  6. Hotovou paštiku přendejte do uzavíratelné nádoby. Pokud ji budete chtít nějaký den uchovávat tak doporučuji zalít rozpuštěným sádlem nebo máslem. Pokud se na ní vrhnete hned po vychlazení, tak to rozhodně není nutné.

Komentáře k receptu Játrová paštika s kaštany

Tématické fráze: domácí krájená paštiky játrová paštika recepty domåcī kràjenå pastika domaci jatrova pastika video játrová nádivka s kaštany postup při opekání kaštanů krájená kuřecí paštika nejlepší játrová domácí paštika z kuřecích jater videa