Retro snídaně

spagetka Kuchařka: spagetka

Doba přípravy: do 5 minut Bezmasá jídla 20 názorů

Suroviny

chléb (množství krajíců dle jedlíků)
mléko (dle jedlíků)
1 stroužek česneku (lze vynechat)
sůl
pepř
pažitka
petrželka
Recept si zatím oblíbilo 6 kuchařů

Postup přípravy receptu

 1. Osolené a opepřené mléko ohřejeme na dostatečnou teplotu, aby se dalo hned konzumovat. Krajíce chleba nakrájíme, nebo nalámeme na malá sousta. Přidáme prolisovaný česnek, pokud dáme, bylinky a promícháme. Ihned podáváme.

Poznámka

Toto byla velmi oblíbená snídaně našich prarodičů i rodičů. Děda si drobil chléb i do bílé kávy, melty. ( O polévkách se nezmiňuji, to je zas jiná kategorie ;-) )

Kombinací koření je plno - chilli, metý kmín, koriandr, libeček...

Na sladko pak třeba loupáky nebo vánočka i do kakaa, malcaa atd

Myslím, že i dnes se dá vracet k pokrmům našich předků, je to dostupné pro všechny a dostatečně syté.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 16 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Retro snídaně

 • Susenka Susenka

  Na sladko jsme drobily kdeco do kdečeho, vzpomínám jak nám babička vařívala Bikavu,Vitakávu nebo bílou kávu z melty.Na slano to neznám,ale vyzkouším.V nejhorším případě to nebude moje gusto.;-)

  Odpovědět

 • rimanka rimanka

  Jé, připomněla jste mi mého dědu. Ten si lámal chleba do mlíka pořád, miloval to. Ale nepoužíval bylinky ani česnek. Dost opepřil a někdy přihodil vejce. Ještě teď ho vidím, jak jí přímo z hrnečku, ve kterém vařil ...

  Odpovědět

 • spagetka spagetka(autorka receptu)

  maris: A ještě, proto miluju při návštěvě jakékoli jiné oblasti (ať je to kraj či země) ochutnat jejich kuchyni, ne to, co si můžu dát běžně doma. Mimochodem, tohle dělám i při návštěvě restaurace, pokud tam mají extra specialitku, kterou jsem ještě nejedla, dám si ji. Teda, ne že bych se někdy nespálila, ale to bylo spíš vinou kuchaře :-D:-D:-D:-D

  Odpovědět

 • spagetka spagetka(autorka receptu)

  maris: Maru, jasně - je to asi, jak bych to napsala, ve zvyklostech rodiny, kraje, tradice??? Ale vím, že tohle konkrétně dost lidé znají, i třeba na Slovensku až... takže jde asi spíš o tradici fakt v té rodině a odkud pochází. Je fakt, že já zas neznám tradiční rodinné recepty z jiných oblastí, proto se mi líbí, když je sem někdo dá. Vy jste to prostě doma nedělali. Upřímně, jak jsem psala Irrence - já ani další ženský to moc nemusely, ale chlapi jo, netuším důvod :-D:-D:-D:-D:-D. My spíš nasladko, loupáky, vánočka a do kakaa, malkaa, bílé kávy... ;-);-);-) - i když ani tady já prostě nemusím nic moc namáčet, to je o chuti každého.

  Odpovědět

 • maris maris

  spagetka: :-)) špagi - já to takhle naslano vůbec neznám, až teď od Tebe, nikdy jsem o tom neslyšela, proto jsem se ptala, jestli to je krajová specialita, píšu o česneku, ale jen kvůli tomu, že mě to udivuje;-):-)

  Odpovědět

 • spagetka spagetka(autorka receptu)

  Díky:-K
  chocolate: a proč si myslíš, že je u česneku napsáno "lze vynechat" ? ;-);-);-);-) Kromě toho, kdybys četla komentáře, tak v odpovědi na komentík maris rovněž píšu o česneku.
  Takže ještě jednou: Není nutný, a vysvětlení rozšířím - snídani chtěl manžel, jelikož se mi zdál poněkud nastydlý (a do pracovního procesu dlouhodobě nedochází), tudíž jsem mu tam stroužek přihodila. Běžně se nedává, popsala jsem recept tak, jak jsem ho dělala i s tou možností (ne povinnou) česneku ;-);-);-) U nás se přidávají do slané verze běžně hlavně bylinky.

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

 • chocolate chocolate

  Ale asi to neni s tim cesnekem moc pouzitelne pro bezny pracovni proces, ze;-)?

  Odpovědět

 • spagetka spagetka(autorka receptu)

  Díky všem :-K:-K:-K

  Odpovědět

 • tejaja tejaja(moderátorka)

  Pamätám sa, dedko to miloval, ja tiež, len som vždy bojovala s ním, pretože teplé mlieko nie je moja parketa.:-) Ja mlieka skonzumujem veľa, ale studené.:yes:;-)

  Odpovědět

 • zuzun zuzun

  Me tyhle "slichty" moc chutnaji, a to jsem na nich zrovna nevyrostla (u nas byl spis chleba s marmeladou, maslem a soli, salamem/pastikou, atd). Kasicky, rozmoceny chleba nebo rohlik na sladko i slano, to je jednoduchy a chutny! No, po tom tloustnu, ale sem tam kousicek neuskodi:-K.
  Co mi mamka delavala hodne, byla veka nacucana sladkym mlikem a vejcem, to opekla a posypala skoricovym cukrem! Ted bych si netroufla to jist, ale tenkrat jsem byla hyperaktivni:-D

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  spagetka:Ladi, přesně tímto jsme rmili staříčy v nemocnici, dyž byli ležáci a neměli zuby;-) Tu dobu jsi mi připomněla a můj děděček to měl také rád;-)

  Odpovědět

 • vladi vladi

  Zdravím - tak jsi mi "špagi" připoměla léta mých dětí /synů/ vyrostli na snídaních z rohlíků,piškotů namočených v Bikavě anebo kakaa- dnes se na to dívají dost nedůvěřivě je jim /45 a 40/ let a svým dětem by to prý asi už takhle nedávali. No nic , každá doba má něco do sebe - byla to rychlá snídaně a hlavně jí měli "sprdnutou" na to šup, za to dnes děťátka se různě kroutí u stolu při jiných snídaních /zdravých/.;-):-D:-))

  Odpovědět

 • MajkaM MajkaM

  Oblíbené jídlo mé dcery a manžela: mléko nebo kakao s nadrobeným chlebem. Já se přiznám, že bych to nedala.;-)
  Naslano to neznám.

  Odpovědět

 • mika59 mika59

  Já i moje děti vyrostly na vánočce nebo rohlíku v mléku nebo kakau a dodnes na to vzpomínají.:yes:

  Odpovědět

Předchozí 1 2

Tématické fráze: retro recepty snídaně pro chlapy retro loupáky snídaně pro chlapa recepty retro loupáky retro recepty recept na snidaně pro 30 pro lidi snídaně prochlapy retro kuchyně recepty slovenská snídaně předků recept bílá káva z melty zdravá snídaně na slano snidane pro chlapy recepty recept na bikavu retro melta odkud je ostravacek recepty na snídani retro tradice recepty retro země recepty maslove loupaky naslano