Chřestová polévka s parmezánovými křupinkami

Suroviny

500 g zeleného chřestu
zeleninový vývar ( cca 1 litr )
100 ml smetany ke šlehání
100 g parmezánu ( nebo Gran Moravia )
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Chřest očistíme / zelený se nemusí loupat / , odkrojíme hlavičky a nakrájíme stonky na malé kousky. Vývar přivedeme k varu, vložíme hlavičky, které po 1/2 minutě vyndáme a ihned zchladíme v ledové vodě.

  2. Přidáme nakrájené stonky a vaříme do změknutí. Přilijeme smetanu a rozmixujeme. Parmezán nastrouháme najemno a polovinu vmícháme před podáváním do polévky / už nevaříme / a je-li třeba, přisolíme. Na talířích ozdobíme sýrovými křupinkami a chřestovými hlavičkami.

  3. Příprava křupinek : rozehřejeme pánvičku s nepřilnavým dnem a nasypeme na ni několik proužků z nastrouhaného parmezánu. Když se sýr roztaví, pánvičku odstavíme, necháme zchladnout a ztuhlé křupinky odloupneme.

Poznámka od kuchařky

Polévku můžeme doplnit lžící husté zakysané smetany.

Komentáře k receptu Chřestová polévka s parmezánovými křupinkami

Tématické fráze: polévka z chřestu chřestová polévka s parmazánem recepty na chřest zelený chřest recepty chřestová polévka polévka z zeleného chřestu top co mám ráda recepty zelený chřest polévka amazon recepty z chřestu polévka s parmazánem chrestová polévka s parmazanrn vývar se zeleným chřestem chřestová polévka ze zeleného chřestu s parmazánem chřestota polévka s parmezanem priprava asparagusu hrachová polévka a křupinky