Hovězí kližka se žampióny

Hovězí maso Doba přípravy: 180 minut 1 názor

Hovězí maso Doba přípravy: 180 minut 1 názor

Suroviny 4 porce

1 kg hovězí kližky z mladého býčka
1 velká cibule
2 kostky hovězího bujónu
olivový olej, sůl, drcený kmín
200 g očištěných žampiónů
2 lžíce polohrubé mouky na zahuštění
2-3 balíčky dlouhozrnné rýže

Postup přípravy receptu

  1. Cibuli nakrájíme na kostičky a osmahneme dozlatova na olivovém oleji. Mezitím osolíme kližku, posypeme pouze drceným kmínem. Jakmile je cibulka zlatá, vložíme kližku a opečeme ze všech stran. Zalijeme vroucí vodou do půlky a přihodíme dvě kostky dobrého hovězího bujónu. Přikryjeme pokličkou, stáhneme plamen nebo spirálu na minimum, ale tak, aby vše bublalo a dusíme dvě hodinky.

  2. Očistíme žampióny a nasekáme včetně nožiček na kousky. Přihodíme k masu a dusíme dalších 30 minut. Pak maso vyjmeme, rozdělíme na kousky a tzv. žužu odstraníme (kdo ho má rád, tak si ho ponechá, kdo má psa, je to pro něj pochoutka!). Omáčku s cibulí a žampióny rozmixujeme za tepla tyčovým mixérem a ze dvou lžic polohrubé mouky a trošku vody si připravíme zahuštění. Vlijeme do omáčky, přidáme očištěné kousky masa a občas zamícháme. Dusíme posledních 30 minut a mezitím připravíme rýži a kadeřavou petrželku.

  3. Opláchneme sáčky s rýží, necháme okapat. Dáme vařit osolenou vodu dle návodu, pak rýži uvaříme. Nasekáme půl hrsti kadeřavé petrželky a vsypeme do omáčky s masem. Pak jen nasypeme rýži na talíř, přidáme kousky kližky a zalijeme omáčkou.

Komentáře k receptu Hovězí kližka se žampióny

Tématické fráze: hovězí kližka na žampionech hovězí kližka recepty hovězí kližka hovězí na žampionech kližka na žampionech hovězí kližka recept hovězí recepty klizka zampiony hovězí recept recepty na hovezi klizku na zampionech. žampiony recept hovězí se zampiony hovězí kližka na žampinech recept na hovezi klizku na zampionech. kližka se žampiony recepty na hovezi klisku na zampionech. klizka z mladeho bycka hovězí klizka z mladého bycka hovězí kližka-recepty recept na klizku hovězí