Hrníčkové knedlíky z pohanky

Suroviny

200 g pohanky
400 ml vody
2 vejce
3 starší rohlíky
40 g másla
40 g polohrubé mouky
petrželka
libeček
jarní cibulka
1/2 ČL lžičky kypřícího prášku
sůl
kousek másla na opečení rohlíku

Postup přípravy receptu

  1. Pohanku zalijeme vodou, osolíme a přivedeme k varu. Poté odstavíme ze sporáku, přidáme máslo a přikryté necháme 1/2 hodiny odstát.

  2. Rohlíky nakrájíme na kostky a opečeme. Do zchladlé pohanky přidáme vejce, mouku, bylinky, cibulku a prášek. Nakonec vmícháme zchladlé rohlíky.

  3. Připravíme hrnky a vložíme do nich mikrotenový sáček. Lžíci nabíráme těsto (bude se zdát sypké, ale krásně se spojí) a plníme do 3/4 hrnku. Lžíci těsto přitlačíme, aby tam nebyly mezery.

  4. Vaříme v hrnci s vodou, sahající do poloviny hrníčku. Přikryté vaříme asi 25-30 minut. Po uvaření je necháme ještě v hrníčku asi 15-20 minut, pěkně se usadí.

Poznámka od kuchařky

Jeden hrníček jsem vytáhla hned a trochu se sypaly. Proto je nechte odstát, budou pěkně pevné. Jsou to knedlíky trochu jiné, pro ty, kdo mají rádi pohanku.

Komentáře k receptu Hrníčkové knedlíky z pohanky

Tématické fráze: pohanka recepty recepty z pohanky knedliky z pohanky knedlík s pohankou hrníčkové knedlíky hrnickovy knedlik domaci pekarna rohlíky z kypřícího prášku pohankove hrnkove knedlíky hrníčkový kynutý knedlík z kypřícího prášku bezlepkový knedlík z pohanky recept na knedlík z pohanky bezlepkové hrníčkové knedlíky bezlepkové knedlíky z pohanky švestkové pohankové knedlíky recept knedlíky s pohankou knedlíky s pohankou pohanka v mikrovlnce kynute knedliky s pohankou knedlíky s pohanky pohankova mouka a hrnickove knedlíky