Bezlepkový dort s ovocem a polevou

Suroviny

Korpus průměr 20 cm:
6 vajec
6 rovných PL cukru
6 PL oleje
6 vrchovatých PL bezlepkové mouky
1 vrchovatá PL vanil. pudinku v prášku
vanilkový cukr
špetka soli
Krém na naplnění:
1 vysokoprocentní smetana
2x kysaná smetana po 250 g
1 plechovka malinového kompotu
1 pudink Ole
Krém na omazání:
1 změklé máslo
1 sáček vanilkového pudinku
300 ml mléka
2 PL cukru
Poleva:
250 ml vysokoprocentní smetany
1 hořká čokoláda
2 PL hořkého kakaa
ovoce dle chuti

Postup přípravy receptu

 1. Bílky se solí vyšleháme do polotuha, přidáme cukry a došleháme do tuha. Přidáme žloutky a zašleháme je do směsi. Potom za stálého šlehání vlijeme olej. Nakonec přesejeme mouku s pudinkem a zlehka vpracujeme dobře do vaječné směsi.

  Formu přestříkneme olejem na pečení, nalijeme těsto a pečeme v předehřáté troubě a 160°C cca 30 min. Před vytažením vyzkoušíme upečenost špejlí.

  Korpus necháme asi 10 min ve formě a následně jej překlopíme na mřížku vychladnout.

 2. Z mléka, cukru a pudinku svaříme klasicky hustý pudink a dáme jej pod fólii vychladnout.

  Změklé máslo v míse vyšleháme do hladka. Pudink nejdříve projedeme metlami, aby byl hladký a pak jej vyšleháme do hladkého krému spolu s máslem.

 3. Do mísy vylejeme smetanu, kysané smetany, polovičku šťávy z kompotu a přidáme pudink Olé. Metlami vše dobře vyšleháme. Pokud by se zdál krém řidší, přidáme buď stužovač a nebo ještě trochu pudinku Ole. Nakonec zapracujeme maliny

 4. Smetanu, nalámanou čokoládu a kakao dáme pomalu zahřívat za občasného míchání. Až bude vše hladké a rozpuštěné, odstavíme.

 5. Korpus obřízneme dvakrát nožem a nití jej prořízneme. Prokapeme vnitřky pomocí lžíce zbylou štávou a naneseme krém s ananasem. Ale nerozetřeme až do krajů, necháme si 0,5cm rezervu. Takto zkompletujeme celý dort.

 6. Máslový krém naneseme na boky dortu a pomocí špachtle roztíráme a vtlačujeme do spár. Potřeme i vršek a dobře vyhladíme.

 7. Čokoládovou polevu, pokud nám zchladla a lehce zahoustla nejdřív pomocí zdobícího sáčku nanášíme na kraj dortu a necháváme lehce stéci. Nakonec rozetřeme polevu na vršek.

  Nyní dle fantazie zdobíme vršek ovocem.

Komentáře k receptu Bezlepkový dort s ovocem a polevou

Tématické fráze: ovocné dorty recepty bezlepkový dort bezlepkové dorty recepty dorty recepty bezlepkovy ovocny dorty dorty s ovocem bezlepkové slavnostní menu ovocný dort recept bezlepkový dort s ovocem a želatinou rezervy ze zakysané smetany ovocné dorty bezlepkove bezlepkovy ovocny dort bezlepkový ovocný dort recept recept na ovocný dort bezlepkový dort z pudinku bezlepkový puding na dorty z ovocné štávy bezlepkový čokoládový dort s ovocem bezlepkové dorty- recepty ovocný dort bezlepkova ovocná dorta