Sušení rostlinných omáček a pomazánek

Bezmasá jídla Doba přípravy: 8 až 48 hodin 0 názorů

Žádná fotografie není k dispozici
Buďte první a přidejte fotografii

Bezmasá jídla Doba přípravy: 8 až 48 hodin 0 názorů

Suroviny 10 porcí

omáčka nebo pomazánka rostlinného původu bez větších kusů

Postup přípravy receptu

  1. Pomazánku či omáčku lehce rozmixujeme, nemusí ovšem být úplně dohladka. Větší kusy ale určitě ne, ty by se neusušily.

  2. Nejdůležitější je, abyste po uvaření pokrm naředili TAK AKORÁT, aby šel zatřepáním plechu nebo patra sušičky dokonale rovnoměrně rozlít po celé ploše. Jistě, sušení bude trvat déle, ale zase se vše usuší za stejnou dobu, nic se nespálí a nic nezůstane mokré.

  3. Přesné teploty a časy nelze poradit, musí se vyzkoušet. Pokud máte sušičku, dejte nějaký střed a v troubě sušte na 50, nechte pootevřená dvířka. Teď v zimě můžete sušit i na radiátoru, ale to raději jen tenké vrstvy. Nebo nejdřív trouba / sušička a pak na radiátoru nechat dosušit. Vyzkoušejte, je to zázrak. Hlavně opatrně, ať se hmota nespálí. Usušit jde i jogurt, ale ten je právě na spálení hodně náchylný, tak pozor na to.

  4. Na treku taková dobrota fakt potěší a ani se nemusí zalévat horkou vodou, v nouzi a když není vařič, stačí studená, jen pak déle trvá, než to nabobtná a konzistence je trochu moučná. Pokud budete mít možnost ohřevu, oživíte omáčku či pomazánku mnohem lépe.

Poznámka od kuchařky

Napadlo mě to, když jsem viděl, jak rychle zasychá např. červená čočka, které zbyla v hrnci, který čeká na umytí.

Komentáře k receptu Sušení rostlinných omáček a pomazánek

K receptu nejsou žádné komentáře.