Rolované řízky s křenem

Suroviny

7 porcí:
7 plátků vepřové kýty (ořech)
máslo
lahůdkové párky
sůl
křen

Postup přípravy receptu

  1. Nastrouhaný křen rozšleháme s máslem na hustou směs. Plátky masa naklepeme, osolíme a potřeme křenovou směsí (tloušťka asi 1 cm). Přidáme párek a zarolujeme jako španělského ptáčka.

  2. Rolky vložíme do varné mísy, podlijeme trochu vodou. Mísu není potřeba vymazávat tukem, neboť tuku budeme mít v míse za chvíli z másla až, až.

  3. Přiklopíme a dáme do trouby, předehřáté na 220-250°C. Necháme v klidu péct asi 20-25 minut.

  4. Potom odstraníme pokličku a pečeme dál ještě asi jednu hodinu. Průběžně maso obracíme, aby bylo ze všech stran rovnoměrně opečeno. Pokud by se nám zdálo, že v míse máme už málo šťávy, tak podlijeme trochou vody.

Poznámka od kuchařky

Podáváme s bramborovou kaší, posypanou osmaženou nadrobno nakrájenou cibulkou a politou šťávou z rolek.

Komentáře k receptu Rolované řízky s křenem

  • Dana61 Dana61(neregistrovaný)

    Je to krásné a určitě chuťově báječné. Do rolek strkám kde co. Ale křen jsem ještě nezkoušela, takže určitě udělám. Díky paráda :yes::-))

    Odpovědět

Tématické fráze: vepřový ořech vepřová kýta ořech vepřové maso ořech ořech-vepřové maso vepřové plátky s křenem vepřová kýta - ořech maso ořech recepty s křenem recepty maso s křenem řízky z vepřového ořechu veprovy rizek rolovany bramborová kaše s křenem maso-ořech vepřové na křenu ořech vepřové vepřový ořech recept vepřová kýta ořech recepty vepřový ořech recepty vepřové řízky s křenem rolovane kolacky