Bramborová polévka s vločkami

Suroviny

100 g ovesných vloček
3 brambory
2 lžíce tuku
1 šálek mléka
1-2 vejce
100 g kořenové zeleniny
(mrkev, petržel, celer, pórek)
sůl
1,5 l vody

Postup přípravy receptu

  1. Tuk rozehřejeme v hrnci a osmahneme na něm vločky.

  2. Zalijeme vodou, osolíme a přivedeme k varu.

  3. Zeleninu nakrájíme na menší kostičky a dáme vařit do polévky.

  4. Pak přidáme i brambory a vaříme, dokud nebude zelenina měkká.

  5. Pak vlijeme mléko, ve kterém jsme rozmíchali vejce a necháme projít varem.

  6. Dochutíme podle své chuti.

  7. Zdobíme nasekanými bylinkami.

Poznámka od kuchařky

Dcerka našla ve spíži ovesné vločky a chtěla na oběd polévku z nich. Nikdy jsem vločky do polévky nedávala a tak jsem si našla tento recept v knížce 2000 nejlepších receptů z české i zahraniční kuchyně a musím i napsat, že chutnala i manželovi, ten ty vločky v ní vůbec nepoznal, jinak by ji nejedl a na druhý den si ji dal znovu.

Jen pro ty, co ji budou chtít vyzkoušet: množství vloček na 1 1/2 l vody je poměrně dost, dala jsem jen 70 g a vejce jen jedno, jinak byla výborná a hodně sytá, takové polévky mají u nás zelenou.

Polévky z vloček tu sice jsou, hledala jsem ve vyhledávači, ale tuhle bramborovou jsem nenašla, takže vkládám jako nový recept.

Komentáře k receptu Bramborová polévka s vločkami

Tématické fráze: bramborová polévka s ovesnými vločkami výborná vločková polévka nejlepší bramborová polévka bramborová polévka výborná bramborová polévka vločková polévka s bramborem polévka s vločkami bramborová polévka s ovesných vloček vločková polévka s brambory bramboračka s ovesnými vločkami polévka s bramborem vločková polévka houbova polevka s vlockami polévka bramborová s ovesnými vločkami bramborová polévka s ovesnými s ovesnými vločkami bramboračka zahuštěná ovesnýma vločkama vločková polévka recept husta bramborova polevka top recept polévka z ovesných vloček polevka s bramborama a vlockama