Kadlíkovo kuře na čemsi

Drůbeží maso Doba přípravy: 2 hodiny 8 názorů

Drůbeží maso Doba přípravy: 2 hodiny 8 názorů

Suroviny 5 - 6 porcí

1 kuře
1 kg brambor
3 vejce
3 rohlíky
1 zakysaná smetana
1/2 kg kysaného zelí
3 hrsti sušených hub
200 gramů kuřecí žaludky
200 gramů uzeného plecka
3 veliké cibule
Trochu brokolice
Česnek
sůl
pepř
majoránka
tymián
sladká paprika

Postup přípravy receptu

 1. Kuře jsem večer předem naporcoval na menší kousky, pořádně načesnekoval a nechal přes noc odležet.

 2. Ráno pak jsem oškrabané brambory nastrouhal, půlku nahrubo, půlku jemně, v hrnci uvařil očištěné kuřecí žaludky s pořádnými hrstmi sušených hub (použil jsem směs holubinek nazelenalých a bedlí).

 3. Rohlíky jsem nakrájel, zakydal kysanou smetanou… Ty kousky, které nenasákly, a byly pořád tvrdší, jsem přesvědčil zakápnutím vodou z kysaného zelí, kteréžto jsem překrájel, a i s uvařenými houbami, žaludky, vejci a kořením vmíchal do brambor.

 4. Na plechu jsem zpěnil cibuli a kostky uzeného. Na toho jsem nalámal pár posledních kousků přerostlé brokolice, a vylil směs. Nahoru jsem naskládal kůží nahoru porce kuřete, okořenil, a dal péct. Pekl jsem dlouho, plynová trouba stávkovala.

Poznámka od kuchařky

Je to recept typu - co špajz dal, nebo také - do výplaty daleko. Použil jsem prostě všecko, co jsem našel. A inspiroval jsem se recepty tady - kuře na bábě a podobně.

Komentáře k receptu Kadlíkovo kuře na čemsi

 • clupmi clupmi

  To já bych tolik surovin doma nenašel ani po výplatě. Do obchodu chodím s lístkem a kupuju jen to co mám napsané. Takže už píšu seznam. Ale kde vezmu tu "mochomůrku" to nevím. :-))Nicméně ukládám do oblíbených a dávám bodík za nezkrotnou fantazii.:yes:

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  :-D:-D:-D:-D Kadlik, miluji tvé imrovizace "do výplaty daleko":-D :yes::yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  Kadlíku, další pěkný recept od tebe, že bych si pro to jedno stehýnko hrábla hned do toho pekáče:-p Dávám ti 7.bodík:yes:

  Odpovědět

 • srettka srettka

  noo, jen jsem mlaskla a polkla:-p škoda že to nevoní z naší trouběnky:-(:-)):yes:

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Kadlíku, tvůj název mě vyděsil, proč, to tu nemůžu veřejně napsat :-D:-D, ale jinak jako obvykle je skvělé, když máš takto do výplaty daleko ;-):-D:-p:yes:

  Odpovědět

 • Romario Romario

  neměla jsem sem koukat! Vypadá to moc dobře,do oběda ale daleko. Bodík jasný:yes::-p

  Odpovědět

 • Dasty Dasty

  Ale to je pěkná bašta:-p

  Odpovědět

 • Jana Pá Jana Pá

Tématické fráze: kadlíkovo kuře recept na kuře kuře na kysaném zelí kuře s kysanou smetanou kuře na bábě kuře na sušených houbách kadlikovo kure na cibuli kuře houby recepty na kuře kuře na zelí s kysanou smetanou kuře na kilo soli kuře sušené houby kuře na sušených houbách jen ze sušených hub recept jak uvařil kure smes kureci uzene houby brambor recepty přerostlé kuře kuře se kysanou smetanou kadlikovo kure recept kilo sušených hub