Brusinkovo-mandlové bochánky bez lepku, mléka a vajec

Suroviny

3 lžíce instantního sojového nápoje
200 ml vody (nebo 200 ml sojového mléka)
1 lžíce cukru
2 kávové lžičky sušeného droždí
200 g bezlepkové mouky Jizerka
250 g bezlepkové směsi Procelia univerzální
2 lžíce Solamylu
1 kávová lžička Xanthanu
5 lžic oleje
70 g cukru
1 vanilkový cukr
citronová kůra
vanilkové aroma
brusinky
mandle

Postup přípravy receptu

  1. Nejdříve si připravíme kvásek – ve 200 ml vlažné vody rozpustíme instantní sojový nápoj, přidáme 1 lžíci cukru a sušené droždí a necháme na teplém místě vzejít.

  2. V míse smícháme oba druhy mouky, solamyl, xanthan, cukr, a citronovou kůru. Přidáme několik kapek vanilkového aroma, 200 ml vody, olej a kvásek. Dále vmícháme nasekané mandle a brusinky. Zaděláme řidší těsto.

  3. Formu na mini biskupské chlebíčky vymažeme olejem a naplníme těstem vždy asi do 2/3. Necháme 40 min kynout na teplém místě.

  4. Pečeme při 170 °C asi 15 minut (zkoušíme špejlí).

  5. Necháme chvilku zchladnout ve formě a poté opatrně vyndáme.

Poznámka od kuchařky

Formu na mini biskupské chlebíčky lze koupit např. na http://www.pekarskyraj.cz/forma_na_6_mini_biskupsk.... Výborně se s ní pracuje, má nepřilnavý povrch a ani lepivé bezlepkové těsto se k ní nepřipéká.

Tento a další recepty bez lepku, mléka a vajec naleznete na mých stránkách http://www.varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz/.

Komentáře k receptu Brusinkovo-mandlové bochánky bez lepku, mléka a vajec

Tématické fráze: bochanek mandlove aroma mandlový nápoj sušený recepty z mandlového mléka mandlové kuličky bez lepku brusinkovo mandlové cukroví bochánek bez mléka velikonoční bochánek bez mléka mandlové cukroví bez lepku mandlové těsto, sušené mléko sušene mandlove mlero sušený mandlový nápoj solamyl a vejce a mandle sušené droždí bez lepku recepty ze suseneho mandloveho mleka marcipánová hmota bez lepku nápoje z mandlového mléka bochánek ze sušeného droždí bezlepkové bochánky mandlové těsto bez lepku marcipánová hmota v lídlu