Květáková polévka s krupicovými nočky

Polévky Doba přípravy: 40 minut 3 názory

Polévky Doba přípravy: 40 minut 3 názory

Suroviny 8 porcí

1 menší hlávka květáku
2 brambory
1 karotka
sůl
špetka muškátového květu
1 lžička vegety
1 vejce
4 PL dětské krupičky
50 g másla
pažitka
petrželka

Postup přípravy receptu

  1. Do 2l vody si dáme na růžičky rozkrájený květák, oloupané nakrájené brambory,sůl,muškátový květ,vegetu bez glutamanu,petrželku a vaříme15-20 minut.

  2. Mezi tím si na 25g másla osmahneme na kolečka nakrájenou karotku, ke které ke konci nasypeme trochu pažitky a chvilku společně osmahneme.Dále si z 25g másla,krupičky a vejce připravíme hustčí směs na knedlíčky, trochu do ní přidáme vegety a špetku muškátového květu.

  3. Když máme květák s brambory měkký, rozmixujeme a přidáme osmahnutou karotku a malou lžičkou do ní vykrajujeme knedlíčky.

  4. Ještě asi7-10 minut společně povaříme.

Poznámka od kuchařky

Tato polévka je dost sytá a moje malé vnučky ji milují.

Komentáře k receptu Květáková polévka s krupicovými nočky

Tématické fráze: květáková polévka s nockama květáková polévka s nočky kvetaková polévka s krupicovymi noky detska kvetakova polevka kvetakova polevka s krupickou polévka s krupicovými nočkami recepty polévky polévkové noky recepty z noky recept kvetakova polevka s noky kvetakova polévka s nokama noky do polévky měkké nočky do polévky květáková krémová polévka s krupicovými recept: muškátové knedlíčky do květákové polévky květáková polévka s krupicovými knedlíčky květáková krémová polévka s krupicovými noky kvetakova polevka s krupickou recept na kvetakovou polevku s noky květáková polévka s krupicovými nočkami