Husokachní stehna s žampióny a nakládanou cibulkou

Drůbeží maso Doba přípravy: 2 hodiny 4 názory

Drůbeží maso Doba přípravy: 2 hodiny 4 názory

Suroviny 3 porce

3 huso kachní stehna
1 sklenička nakládaných cibulek ve sladkokyselém nálevu
hrst žampiónů nakrájených na plátky
Marináda:
3 polévkové lžíce medovo hořčicového dresinku
2 lžíce sójové omáčky
olivový olej
1 kávová lžička tymiánu (použila jsem sušený)
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Stehna omyjeme a naložíme do marinády. Marinujeme 1-2 hodiny.

  2. Na plech si rozložíme alobal, na který položíme stehno, zasypeme žampióny a nakládanou cibulkou. Zabalíme tak, aby nám při pečení nevytékala šťáva. Postup opakujeme u všech stehen.

  3. Balíčky dáme na plech, zalijeme vodou a pečeme 1 hodinu na 150 stupňů. Po hodině balíčky otevřeme a necháme dopéct do křupava.

  4. Podáváme se šťouchanými brambory.

Poznámka od kuchařky

Na závěr pečení můžeme stehna přendat na samotný plech, zvýšit teplotu trouby na 220 stupňů a krátce dopéct z obou dvou stran do křupava.

Komentáře k receptu Husokachní stehna s žampióny a nakládanou cibulkou

Tématické fráze: pečená husokachní stehna recept s nakladanymi cibulkami nakládaná cibule recept kachní stehna recept barbera recept husokachna prsa recept pečená husokachna recept pecena husokachna nakladana pečena kachna husokachni stehna pecena prsa husokachna recept pečené kuře s nakládanými cibulkami husokachni prsa karamelizované nakládané cibulky kuře na na víně s cibulkami a žampionama kuře s nakládanými cibulkami recept na kachní stehna na na žampionech husokachni prsa recept husí stehno na žampionech pečené kuře se žampiony a nakládanými cibulkami