Kuřecí řízek v sýrové krustě

Drůbeží maso Doba přípravy: 25 min 4 názory

Drůbeží maso Doba přípravy: 25 min 4 názory

Suroviny 2 porce

2 řízky z vykostěného kuřecího stehna
100-150 g sýru Gran Moravia
1 lžíce hořčice + trochu na potření řízků
2 vajíčka
sůl, pepř
olej, nebo sádlo na smažení
Na cuketové špagety:
1/2 menší cukety, může být i se slupkou, pokud je mladá
1 lžíce oleje
Gran Moravia na posypání
sůl, pepř

Postup přípravy receptu

  1. Řízky naklepeme, osolíme, opepříme, potřeme hořčicí.

  2. Do misky vyklepneme 2 vajíčka, rozšleháme je a přidáme najemno nastrouhaný sýr a ještě jednou vše promícháme. Pokud se těstíčko zdá řídké, přistrouháme ještě trochu sýra. Přidáme ještě lžíci hořčice a vše společně dobře promícháme.

  3. Řízky obalíme ve vejcích se sýrem. Jde to hůř, než bychom je nejdřív obalili v mouce, tak si pomůžeme vidličkou a vkládáme je na rozpálený olej. Když kraje zrůžoví, řízek opatrně, nejlépe obracečkou obrátíme a pokud je to potřeba, přidáme na opečenou stranu ještě trochu sýrovo-vaječné směsi a pak řízek ještě jednou opatrně obrátíme a opečeme dorůžova.

  4. Na spiralizéru, popřípadě jiným přístrojem k tomu vhodným, vytvoříme z cukety špagety. Restujeme je na trošce oleje cca 5 minut a promícháváme. Osolíme, opepříme a na talíři je ještě horké posypeme sýrem.

Poznámka od kuchařky

Kdo může, je lépe řízky nejdřív obalit v hladké mouce. Těstíčko na něm pak lépe drží.

Komentáře k receptu Kuřecí řízek v sýrové krustě

Tématické fráze: sýrová krusta kuřecí v sýrové krustě kuřecí řízky v sýrové krustě kuřecí řízky v kokosové krustě kuřecí prsa v syrove kruste kureci rizky krůtí řízky v sýrové krustě řízek obalený ve vajíčku a hořčici krusta na rizky kuřecí řízky v krustě řízky v sýrové krustě kuřecí v krustě kureci rizek ve vajicku vykostěná kuřecí stehna kureci platek v syrove kruste řízky v krustě kuřecí sýrová krusta sýrové těstíčko na obalení řízků vaječna krusta kureci maso v syrove kruste