Roláda z králíka, plněná velikonoční nádivkou, sýrem, schwarzwaldskou šunkou a kapustovými listy

Jiné maso Doba přípravy: 45 minut + 70 minut pečení 6 názorů

Jiné maso Doba přípravy: 45 minut + 70 minut pečení 6 názorů

Suroviny 4-6 porcí

4 vykostěné plátky masa z králíka (2 zadní stehna + hřbet)
4 kávové lžičky francouzské hořčice
4 čajové lžičky olivového oleje
hrubozrnná sůl
100 g schwarzwaldské šunky
4 menší kapustové listy bez silných žeber
50 g kvalitního tvrdého sýra, který se dobře rozpouští a nedělá gumové pucky (např. Provolone)
4 vrchovaté polévkové lžíce syrové nádivky z bílého pečiva, do které jsme přidali nakrájené králičí ledvinky a nakrájená králičí játra
6-8 listů šalvěje
1 větvičku tymiánu
1 dl suchého bílého vína
potravinářský provázek
Na omáčku:
3 polévkové lžíce zakysané smetany
1 polévková lžíce hladké mouky
1 čajová lžička obyčejné hořčice
1 kávová lžička rajského protlaku
0,5 cm silný plátek másla

Postup přípravy receptu

  1. Plátky masa lehce naklepeme a posolíme hrubozrnnou solí. Na každý plátek rozetřeme kávovou lžičku francouzské hořčice a přelijeme maso čajovou lžičkou olivového oleje. Na levou stranu plátku (leváci samozřejmě na pravou) položíme plátek šunky. Na ní rovnoměrně rozložíme 1 polévkovou lžíci syrové nádivky a špalíček (1/4) připraveného sýra a na několik kousků natrhaný kapustový list.
    Náplň nám zabere asi 1/3 plochy králičího plátku. Roládu zatočíme. Vezmeme další plátek šunky a položíme jej na roládu. To je důležité, aby se králičí maso při pečení nevysušovalo.
    Potravinářským provázkem rolády svážeme.

  2. Rolády vložíme do pekáče, poklademe listy šalvěje a větvičkou tymiánu. Podlijeme asi 1 dl vody a dáme péct do trouby vyhřáté na 200 °C. Pečeme přikryté 25 minut. Pak pekáč odklopíme, podlijeme vínem a necháme péct nepřikryté dalších 45 minut na 180 °C. Za uvedenou dobu se nám rolády krásně propečou. Vyndáme je na prkénko a necháme lehce vychladit. Pak je osvobodíme od provázků a dáme do samostatné nádoby. Udržujeme v teple.

  3. Ze smetany, mouky, hořčice, rajského protlaku a 1-2 naběraček horkého přecezeného výpeku vymícháme hladkou zavářku. Budete-li chtít více omáčky, můžete výpek nahradit 1 naběračkou horkého vývaru z kostí králíka.

  4. Výpek přecedíme do kastrolu, ve kterém budeme připravovat omáčku. Přivedeme k varu a postupně, za stálého prošlehávání metličkou, přiléváme připravenou zavářku. Na opravdu mírném ohni ji necháme provařit asi 15 minut.

  5. Na úplný závěr přidáme plátek másla, promícháme a hotovou omáčku odstavíme. Vznikne nám úžasně jemná a chutná omáčka. Podáváme s kousky velikonoční nádivky nebo s přílohou, kterou máte rádi.

Poznámka od kuchařky

Vykostit králíka mi nezabere příliš času. Tatínek pěstoval králíky a když odešla maminka, musela jsem se k této práci postavit já. Tatínek vždycky řekl: "Máš tam nějaké králíky" a ono jich tam bylo třeba šest.

Tento recept najdete na mých stránkách http://www.varimesmarcelou.cz/kralik/rolada-z-kral...

Komentáře k receptu Roláda z králíka, plněná velikonoční nádivkou, sýrem, schwarzwaldskou šunkou a kapustovými listy

Tématické fráze: jak vykostit kralika roláda z králíka velkonoční pečení roláda plněná velikonoční nádivkou nádivka s králikem králičí rolada velkonoční menu recepty velkonoční jídla velkonoční meny roláda z vykosteneho králíka roláda z vykoštěného lrálíka hovězí závitky plněné vaječnou nádivkou schwarzwaldská šunka schwarzwaldská roláda schwarzwaldská šunka recept recepty kralik rolada velkonoční králik kuřecí roláda plněná nádivkou recepty z králíka králik domácí recepty