Vepřová plec na černém pivu se žampiony

Suroviny 4 porce

1/2 kg vepřové plece
1 větší cibule - nakrájená na kostičky
1 láhev černého piva
6 větších žampionů - očistěné a nakrájené na plátky
1 kostka Knorr
3 stroužky česneku - nakrájené na tenké plátky
sůl
pepř
kmín (použila jsem drcený římský)
2 bobkové listy
nové koření
jalovec
1 lžíce rostlinného oleje

Postup přípravy receptu

  1. Maso nakrájíme na plátky, tukovou část mírně nakrojíme nožem, aby se maso při pečení nekroutilo a důkladně z obou stran okořeníme. Mírně z obou stran osolíme a popepříme. Cibuli a česnek na oleji osmahneme dozlatova.

  2. Do hlubšího pekáče dáme osmahnutou cibulku s česnekem, navrch rozdrobíme kostku Knorr, přidáme maso, bobkový list, jalovec a nové koření, podlijeme pivem a přikryté alobalem dusíme, ke skoro měkkému masu přidáme žampióny a dusíme doměkka. Během dušení podle potřeby podléváme, případně přidáme trochu vody na šťávu.

  3. Podávala jsem s bramborovými knedlíky, ale vhodná může být třeba rýže nebo brambory.

Komentáře k receptu Vepřová plec na černém pivu se žampiony

Tématické fráze: vepřová plec na pivu vepřova plec na pive vepřová plec pečená vepřová plec na černém pivu maso na pivu se žampiony plecko recepty vepřové plecko recepty veprva plec na černém pivu plec na černém na pivu vepřovéplecko na černém pivu pečená vepřová plec na pivu vepřová pečeně na černém pivu vepřová plec recepty vepřová plec na žampionech plec na černém pivu vepřová plec na na pivě vepřové na pivě pečená plec na černém na pivu vepřová plec na žampionech černém pivu s klobasou vepřové na žampionech a na černém pivě