Ukrajinská pomazánka

Suroviny

0,5 kg vařeného masa z boršče
0,25 kg vařené zeleniny
0,1 kg nakládaných (sušených) rajčat
2 nakládané okurky
ocet
vývar z boršče
sůl
čerstvě mletý pepř
(vepřové sádlo)
K podávání:
kváskový chléb
řeřicha
pažitka
zelená cibulka....

Postup přípravy receptu

 1. Maso z polévky (hrudí, žebra - hovězí, vepřová, jehněčí...) oberte.

 2. Zeleninu z vývaru (mrkev, petržel, celer, řepu, zelí), okurky, nakládaná rajčata a obrané maso semelte na masovém strojku. Hmotu zřeďte vývarem dle potřeby, případně přidejte sádlo. Okyselte octem, osolte a opepřete.

 3. Podávejte s chlebem, posypané řeřichou, cibulkou, pažitkou......

Poznámka od kuchařky

Můžete použít jakékoli vařené maso, zeleninu z boršče nahraďte třeba nakládanou zeleninu jako je Moravanka apod. V původním receptu se přidávala jakási kvašená rajčata, nejvíce mi připomínají jejich chuť sušená rajčata v oleji, ochucená octem.

Komentáře k receptu Ukrajinská pomazánka

 • zizala zizala (moderátorka)

  Karolina09: Aha, u nás je maso v polévce v oblibě. Koukám, že každý máme své strávníky zmlsané jinak :-)

  Odpovědět

 • Karolina09 Karolina09 (autorka receptu)

  zizala: Většina mých strávníků maso v polévce nechce (a to jsem něco jako závodka), do určité doby maso dostávala zvířena. Zapátrala jsem v paměti a takovou pomazánku dělala moje ukrajinská babička.

  Odpovědět

 • zizala zizala (moderátorka)

  Boršč jsem vařila už mockrát, ale vždycky to všechno upotřebím do polévky. Pokud má být boršč hustý a bohatý, snad ani nemůže nic zbývat, ne?

  Odpovědět

 • Sudet Sudet

Tématické fráze: ukrajinské recepty fazole s masem ukrajinské jídlo ukrajinske maso recepty ukrajinské recepty z masa ukrajinské jídlo z okurek ukrajinské fazolové jídlo ukrajinské sadlo ukrajinska krabi pomazánka ukrajinska pochoutka z kyselych okurek recept ukrajinske okurky recepty ukrajinske rajče recept na tvaruzkovou pomazanku s polevce ukrajinské jídlo cizrna fazole boršč jehněčí maso pomazanka na bramboraky ukrajinská kuchařka