Mini quiche čtyřikrát jinak

Suroviny 5 mini koláčů (formičky na créme brulee)

Na těsto:
250 g hladké mouky
125 g studeného másla
50 ml studené vody
špetka soli
Na společnou náplň:
250 ml smetany ke šlehání
4 cibule
rostlinný olej
sůl
pepř
Na quiche č. 1:
50 g Hermelínu
1 jarní cibulka
Na quiche č. 2:
hrst Ementálu
1 velký žampion
Na quiche č. 3:
kousek Nivy
kousek pórku
Na quiche č. 4:
hrst mangoldu
vlašské ořechy
špetka muškátového oříšku
trochu Parmezánu
Na quiche č. 5:
tam jsem naskládala všechno, co mi zbylo a co bylo zrovna po ruce :D

Postup přípravy receptu

  1. Začala jsem těstem. Do mísy jsem prosela hladkou mouku se špetkou soli a udělala do ní důlek. K mouce jsem přidala na kousky nakrájené studené máslo a pomocí nože vytvořila takovou drobenku. Potom jsem k těstu postupně po lžících přidávala studenou vodu a rychle vytvořila hladké těsto. Z těsta jsem udělala placku, zabalila do folie a nechala půl hodiny chladnout v lednici.

  2. Mezitím jsem připravila společnou náplň - v pánvi na slunečnicovém oleji jsem osmažila na plátky nakrájenou cibuli. Po chvíli smažení jsem cibuli zalila smetanou, osolila, opepřila a zhruba 4 minuty společně povařila.

  3. Jako další jsem nakrájela žampiony na plátky, pórek a jarní cibulku na kolečka. Mangold jsem krátce spařila vroucí vodou.

  4. Hermelín a Nivu jsem nakrájela na malé kousky, ementál a parmazán nastrouhala nahrubo.

  5. Po půl hodině jsem těsto vyndala z lednice, nechala trochu povolit a rozdělila na 4 díly. Na pomoučeném vále jsem rozválela každý kus těsta na ne úplně tenký plát a natlačila ho do forem. Z odkrojků jsem vyválela další plát a naplnila poslední pátou formičku.

  6. Na dno každé z nich jsem nandala zchladlou smetanovou směs a potom jsem je naplnila každou zvlášť jinými surovinami - mangold, muškátový oříšek, vlašské ořechy, Parmazán, další Niva a pórek…a tak dál.. Poslední formičku jsem naplnila tím, co zbylo.

  7. Quiche jsem pekla při 160°C v programu horký vzduch zhruba 35-40 minut (během pečení jsem je zakrývala alobalem, aby náplň nezčernala..).

  8. Z formiček jsem je vyklopila, až když úplně vychladly.

Komentáře k receptu Mini quiche čtyřikrát jinak

Tématické fráze: mini quiche quiche niva miniquiche quiche s mangoldem formicky na quiche quiche s nivou forma na mini quiche mini quisch mini quiche recept miniqiche mini quiches ovocne misy mini mini kiš naplně do quiche s nivou mini quiche recepty quiche mangold quiche ve formickach mini quiche lorraine recept na mini quiche mini quieche