Marinovaná žebírka pečená s bramborami

Suroviny

cca 1 kg vepřových masitých žeber
2 cibule
Marináda:
3 lžíce oleje
1 rovná lžíce uzené papriky
2 lžíce sladké chilli omáčky
1 lžíce dobré sojové omáčky
1 lžíce vinného octu
3 stroužky utřeného česneku
sůl
pepř
mletý kmín
na podlití vývar, pivo nebo voda
menší brambory

Postup přípravy receptu

  1. Marinádu připravíme smícháním všech surovin. Omytá a osušená žebra potřeme důkladně marinádou a necháme nejméně dvě hodiny odležet.

  2. Cibuli nakrájíme na hrubo a dáme do pekáčku. Na to položíme žebra a podlijeme. Rozehřejeme troubu na 220 st. a nepřikrytý pekáček dáme na 10-15 minut jakoby zapéct.

  3. Mezitím oloupeme brambory, malé necháme vcelku a větší rozpůlíme. Osolíme je a zakápneme lehce olejem. Pekáček vytáhneme, mezi žebra položíme brambory a pekáček přikryjeme.

  4. Teplotu v troubě snížíme na 190 st. a pečeme cca hodinku. Občas polijeme výpekem a v polovině žebírka otočíme. Když žebra změknou, pekáč odkryjeme a dopečeme do zlatova.

Komentáře k receptu Marinovaná žebírka pečená s bramborami

Tématické fráze: marinovaná žebírka pečená v troubě marinovaná žebírka pečená žebra s brambory marinovaná vepřová žebra pečená na medu pečené žebírka marinovaná pečená žebírka uzená žebírka pečená v troubě uzená žebírka pečená recept zebra s bramborem v troubě pečená žebra s bramborem žebirka s bramborem marinované pečené žebírka zebra s ramborem top recepty masitá žebírka marinované uzené žebra pečená vepřová žebírka marinovaná vepřová žebra pečená pečene žebírko pečená zebirka s bramborem marynovana uzena žebra