Staročeská plněná pečeně

Suroviny

1,5 kg vepřových kotlet vcelku
1 lžíce česnekové pasty
1 lžička drceného kmínu
1 vrchovatá lžíce sádla
1 sklenka světlého piva
náplň:
250 g mletého masa
1 cibule
1 lžička mletého zázvoru
sůl
pepř
1/2 lžičky drceného kmínu
5 žampionů
1 vejce

Postup přípravy receptu

  1. Z vepřových kotlet vcelku vykrojíme kosti nebo maso odkrojíme od žeber a do masa prořízneme kapsu. Otvor i povrch potřeme česnekovou pastou a posypeme kmínem.

  2. Mleté maso osmahneme v pánvi na jemně pokrájené cibuli. Podle potřeby přidáme trochu tuku, aby se cibule i maso dobře opekly. Ochutíme zázvorem, solí a pepřem, přidáme plátky žampionů a podusíme. Pak vmícháme vejce a necháme ho srazit.

  3. Náplň vložíme lžící do připravené kapsy a otvor sešijeme nití.

  4. Maso vložíme do pekáče, přidáme sádlo, zakryjeme a zapékáme. Podlijeme pivem, občas horkou vodou, přelijeme výpekem a pečeme doměkka.

  5. Koncem pečení maso odkryjeme a dopečeme dozlatova. Podáváme s dušeným zelím a houskovými nebo bramborovýmí knedlíky.

Komentáře k receptu Staročeská plněná pečeně

Tématické fráze: plněná vepřová pečeně vepřová pečeně plněná staroceska veprova pecene plněná kotleta vcelku plněná pečeně staroceska hovezi pecene staročeska kotleta vepřova pečeně po staročesku vepřová pečeně vcelku recept pečeně plněná vepřová pečeně plněná zelím staroceska kapsa hovězí pečeně po staročesku vepřová kotleta vcelku plněná hovězí pečeně hovězí pečeně staročeská vepřová kotleta plněná vcelku staročeská pečečně plněná pečínka vepřový kotlet po staročesku