Roštěná podle Vinaře:

jan.alois Kuchař: jan.alois

Doba přípravy: cca 1hod. 4 porce Hovězí maso 5 názorů

Suroviny

4 plátky vepřové roštěné cca 150 g
1 lahvička cikánské omáčky nebo její alternativa
250 g žampiónů
250 g hroznového vína (bílé nebo červené je to jedno)
sádlo nebo olej
hladká mouka
sůl
pepř
několik kapek worcesteru
cca 1 cm sardelové pasty
brambory
česnek
Recept si zatím oblíbilo 6 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Roštěnky dej na folii, přikryj druhou polovinou a lehce naklepej, Ty to umíš, tak folii můžeš vynechat a na vlhkém prkénku proveď to samé. Kraje nasekni, aby se maso nekroutilo. Tobě to neříkám, jistě to víš, to jen pro začátečníky.

  2. Osol to maso a opepři z jedné strany a druhou potři tou sardelovou pastou, je slaná a hodně, tak opatrně i se solí na první straně. To se rozumí, že to ještě musíš obalit v té mouce .

  3. Teď vezmi pánev a dej na ni sádlo a jak se rozpustí a začne trošku pěnit, tak tam nasyp žampiony na půlky nebo čtvrtky nakrájené a zprudka je opeč. Vyndej na síto a nech okapat tuk.

  4. Opeč ty roštěnky jako steaky. Máš rád růžové masíčko nebo to chceš na doraz? Takže opeč podle sebe. Opečené roštěnky vlož do kastrůlku nebo ohnivzdorné misky, přiklop a dej do trouby aby nevychladly.

  5. Cikánskou omáčku nebo čertovskou dej do kastrolku a prohřej, do horké omáčky dej ty žampiony. Oper a ober hroznové víno a přidej do té omáčky a dej do tepla. Nech přikryté, už nevař, to by praskly ty hrozny.

  6. Roštěnky dej na talíře, do šťávy, co pustily, přidej pár kapek worcesteru a dej do té omáčky a zamíchej, pozor na hrozny. Roštěnku přelij tou omáčkou a je hotovo.

  7. Na talíř můžeš přidat lžičku hořčice i francouzské, třeba Amore a na kolečka nakrájenou cibuli.

Poznámka

Jako přílohu udělej česnekové brambory na plechu pečené u nás zvané : Slepé myši.

Můžeš dát kaši z brambor, hranoly , vařené brambory a nezapomeň na zeleninový salát, červenou řepou nic nezkazíš. Je to lahůdka, kterou vařím pro vzácné a milé hosty.

Ještě něco mě osla napadlo, třeba vepř. kotletka nebo kuří prs by taky byl jistě dobrotou. Nemám ale vyzkoušené. To musím také dodat.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Ohodnoťte recept: Roštěná podle Vinaře:

Tématické fráze: cikánská roštěná pečená husa podle polreicha roštěná z divočáka hovězí steak podle polreicha dort pro vinaře roštěnky na víně se žampiony roštěnky na víně roštenky podle pohlreicha roštěnky z divočáka hovězí roštěná podle pohlreicha roštěná pečená v troubě roštěná pečeně nejlepší roštěná roštěna v troubě pečená roštěná hovězí roštěná od pohlreicha rostenky podle polreicha francouské roštěnky krkovicka pro zvane hosty roštěnka pečená v troubě

Zapomněl/a jsem heslo