Sváteční vývar z jeleních žeber

Polévky Doba přípravy: 120-180 minut 6 názorů

Polévky Doba přípravy: 120-180 minut 6 názorů

Suroviny 6 porcí

700 g jeleních žeber
1 cibule
1 větší mrkev
1 větší petržel
1/4 celeru
6 kuliček nového koření
6 kuliček celého pepře
2 bobkové listy
sůl
hrst mraženého hrášku

Postup přípravy receptu

  1. Jelení žebra dáme do většího hrnce a zalijeme studenou vodou a pomalu na mírném ohni přivedeme k varu. Jakmile se na hladině objeví pěna ze sražené bílkoviny tak tuto poctivě odebíráme.

  2. Jakmile bílkovina přestane vytvářet pěnu, vložíme k masu polovinu množství kořenové zeleniny, sůl, pepř, nové koření a bobkový list. Vaříme pomalu tahem cca 2-3 hodiny.

  3. Mezitím si nastrouháme druhou polovinu kořenové zeleniny na hrubém struhadle. Vývar po uvaření, až je maso měkké přecedíme a přidáme nastrouhanou zeleninu a hrášek.

  4. Maso z jeleních žeber obereme a nakrájíme do polévky. Vhodnou vložkou jsou domácí nudle. Pak již jen s chutí konzumujeme, tuto velmi silnou a vydatnou polévku.

Poznámka od kuchařky

Z trochou snahy jsem sehnal 2,5 kg jeleních žeber, něco jsem si nechal na upečení a z toho tzv. zbytku vznikla tato lahůdka.

Nudle jsou dle:

http://www.toprecepty.cz/recept/15774-domaci-nudle...

Komentáře k receptu Sváteční vývar z jeleních žeber

Tématické fráze: jelení polévka polévka z jelena jelení žebra jeleni zebra recept domácí nudle recept vývar z jeleních kostí polevka ze srncich zeber jelenia polievka polevka z jeleniho masa polévka z jeleních žeber jeleni polivka jeleni polevka recept jeleni zebra polevka jelenní vývar srnčí vývar polévka za srnčích žeber jeleni zebra recepty jelení maso vývar jeleni vyvar z kosti vyvar z jeleniho masa