

Kuřecí plátky na zeleninkové šťávě
Suroviny
- 2 ks kuřecích prsou
- 1 malá cibule
- 1 menší mrkev
- kousek kořenové petržele (dala jsem menší 1/2 z kořene)
- 1 kávová lžička tymiánu
- 2 polévkové lžíce oleje
- kousek másla na šťávu
- 1 polévková lžíce oleje s kouskem másla na zatažení masa
- sůl
- pepř
- 1/2 kostičky silného slepičího bujonu
- 2 čajové lžičky škrobu (Solamyl, Maizena)
- 1 polévková lžíce vody
Postup přípravy receptu
Z kuřecích prsou si nařežeme menší filátka, opepříme je a osolíme. Rozpálíme olej (1PL) s máslem a plátky zasmahneme, dáme stranou. Do pánve dáme půl šálku vody a odvaříme výpek.
Zbylý olej s máslem rozehřejeme v kastrolu, zesklovatíme na drobno pokrájenou cibulku, přihodíme na jemno nastrouhanou mrkev a petržel a osmahneme. Osolíme, opepříme, dáme do horké směsi rozvonět tymián.
Přihodíme maso, vlejeme odvařený výpek z pánve, rozdrobíme půl bujonu a dolijeme vodu do 2/3 výšky masa. Dusíme do měkka, cca 20-30 minut podle kvality masa.
Hotové maso vyjmeme, škrob rozpustíme ve vodě a rozmíchaný vlijeme do základu. Vytvoří se lehce zahoustlá konzistence.
Chvilku provaříme, případně dochutíme ještě solí a pepřem. Jako přílohu jsem dala vařené brambory, prosypané usekaným libečkem (druhej mužskej, kterého po manželovi miluju :-))
Poznámka od kuchařky
A stejně jsem do té menší z dcer tu tepelně opracovanou mrkev nedostala, s prominutím vyžrala jen maso a opatrně vyjmula brambory....takhle se ani páté třídy nedožije:-)) bo ju asi uškrtím:-))
Sdílejte recept s přáteli
Alternativy k tomuto receptu
Komentáře k receptu Kuřecí plátky na zeleninkové šťávě
-
Ta šťávička je nádherně povedená, maso od pohledu šťavnaté...
Nezbývá, než uložit k vyzkoušení a těšit se a těšit...
-
No to bych mohla zkusit udělat prckovi
pěkně zeleninku do nich cpát lotrů jednich
-
super je ten obrázek, jak jsi ted dala, hezké, zkusíme zase něco za dobrý nápad a libeček všud strkám i petrželku, mrkev také
-
Hezké, voňavé až sem.
-
-
srettka:Já zas do staršího nemůžu dostat maso jinak než v řízku a polévce
-
zizala:joo tak svíci baští naše velká kozenka, malá ne-e
-
srettka: Víš co je zajímavé? Moje dcera má ze všech omáček nejradši svíčkovou a tam je přitom mrkve dost a dost. Já ji teda mixuju, nepasíruju, tak je to možná tím, když mrkev přímo nevidí, slupne ji
-
spagetka:já sem taky nebezpečná, furt ho oňuchavám a snad bych si s ním vyvoněla i blatníky za ušima
-
srettka:o mně naprosto neprávem
rodina tvrdí, že cpu libeček i do sladkých knedlů s jahodama
-
1974andrea:jojo,kdyby to šlo zakamuflovat pasírováním,ale jak jí znám, analyzovala by karotenovou oranž, jak jsem jí udělala...sviňka je to
-
spagetka:taky je seňor libeček tvůj miláček?
-
srettka: bez obav, takových dětí je dost, je to jejich škoda. Pokud dcerka jí bez problémů mrkev syrovou a jí jiné druhy zeleniny tepelně upravené, netřeba se znepokojovat (škoda mladýho života
)
-
Dělám hodně podobně i z vepřového
. Zeleninu už dětem radši pasíruju
.
-
Krásná
ňamka,mne se líbí ale obrázek č.2, je krásný