Kuřecí zlaťáčky

Suroviny

kuřecí prsíčka
hladká mouka
tvrdý sýr
vajíčko
trochu vody
olej

Postup přípravy receptu

  1. Řízky z prsou si naklepeme a rozkrájíme na malé plátky, z jednoho prsíčka asi 4 i více, osolíme, opepříme a obalujeme v těstíčku z vajíčka, hladké mouky, nastrouhaného tvrdého sýru a trošky vody, aby mělo správnou hustotu.

  2. Před obalením v těstíčku je obalíme v hladké mouce, aby na nich těstíčko drželo. Pak opékáme na oleji dorůžova. Jako příloha jsou vhodné opékané brambory a zeleninová obloha dle vlastního výběru.

Komentáře k receptu Kuřecí zlaťáčky

  • blacinka, tohle jídlo je foceno mobilem v restauraci Valentíno v Karviné v době, kdy probíhala soutěž na topreceptech o pekárnu. Hosté to tak mají rádi, ale pravda je, že bych si třeba k smaženému řízku taky nedala hranolky;-)

    Odpovědět

  • blacinka blacinka

    My jsme se v gastronimii učili, že když je jídlo smažené, tak nemá být smažená příloha, proto bych spíše doporučila bramborovou kaši. Ale i tak ukládám a posílám bodík :yes:

    Odpovědět

Tématické fráze: pražma v těstíčku kuřecí prsíčka v těstíčku diskuze kuřecí prsíčka v těstíčku kuřecí řízky v sýrovém těstíčku prilohy k smazenemu jak upéct prazmu prsicka + syr tvrdy kuřecí prsíčka v sýrovém těstíčku bulgur se smaženým řízkem příloha k smaženému kuřeti recepty na smažená kuřecí prsíčka přiloha ke kuřeti a řizkum příloha k řízku obložené mísy- karvina priloha ke smazenemu syru pražma zlatá recept recept na prazmu zlatou kuřecí maso v těstíčku briloha ke smazenemu syru kuřecí prsíčka v těstíčku priloha