Sýrové noky Gnocchi

Přílohy Doba přípravy: 15 minut 12 názorů

Přílohy Doba přípravy: 15 minut 12 názorů

Suroviny

vejce
dětská krupice
polohrubá mouka
strouhaný tvrdý sýr
špetka muškátový oříšek mletý

Postup přípravy receptu

  1. 1 celé vejce rozklepneme do mísy, přidáme cca 1 velkou polévkovou lžíci mouky a lžíci krupice, hrst strouhaného sýru a špetku muškátu. Smícháme v těsto jako na bramborové knedlíky. Nesolíme, osolené budou od sýru.

  2. Rozválíme na vále na dlouhou housenku, nakrájíme nožem noky a vidličkou upravíme tvar viz foto. Děláme jak velké chceme, já dělala jako zavářku do polévky, tak jsem dělala malé.

  3. Když chcete na gnocchi jako přílohu k hlavnímu jídlu třeba se sýrovou omáčkou, jistě každý zná, tak děláme větší. Vaříme buď v polévce nebo v osolené vodě. Jsou hned hotové, 2-3 minutky, než vyplavou na povrch vody.

Poznámka od kuchařky

Můžete jich udělat kolik chcete a zamrazit do sáčku. Pak jen vyndáte a máte fofr uvařeno :D Ještě jeden malý tip - pokud chcete zkusit špenátové gnocchi, tak jen místo sýru dáte špenátový protlak, ale jen 1 pol. lžíci a okapaný, aby nebyl moc nasátý a popřípadě přisypete polohrubou mouku, jinak vše stejně.

Komentáře k receptu Sýrové noky Gnocchi

Tématické fráze: gnocchi sýrová omáčka s noky sýrová omáčka na noky noky se sýrem sýrové noky do polévky sýrové gnocchi gnochi noky se sýrovou omáčkou noky v sýrové omáčce sýrové nočky gnoči gnocci gnocchi syrove recept bramborové noky se sýrem tyrolské noky sýrová omáčka na gnocchi noky recept syrověnky přílohy ze sýru bramborové noky se sýrem