Lovecký králík na boku

Jiné maso Doba přípravy: 2-3 hodiny 4 názory

Jiné maso Doba přípravy: 2-3 hodiny 4 názory

Suroviny 4-6 porcí

6 plátků libovějšího vepřového boku bez kosti
1 rozporcovaný králík
1 kávová lžíce koření „Zvěřina“ (Vitana)
1 kávová lžíce koření „Divočina“ (Vitana)
1 kávová lžíce kuliček jalovce (cca 10 ks)
sůl
pepř
olej
cibule
palice česneku
mrkev
celer
petržel
uzený špek

Postup přípravy receptu

  1. Do naporcovaného masa (vepřové i králičí) poctivě vetřeme vzniklou olejovo-kořeněnou směs z v hmoždíři drceného jalovce, koření „Zvěřina + Divočina“ a oleje.

  2. Maso dle svých zvyklostí osolíme a vložíme do připraveného pekáče a to tak, že střídavě klademe porci vepřového a králičího.

  3. Maso na povrchu poklademe na hrubé kusy pokrájenou kořenovou zeleninou, a kousky uzeného špeku. Podlijeme 2 dl vody a přikryté dáme péct na střední teplotu do trouby na cca 2-3 hodiny. Zhruba vždy po hodině pečínku zkontrolujme a poslední hodinu intenzivně přeléváme vypečenou šťávou. Po upečení uděláme z výpeku tzv. loveckou omáčku, do které propasírujeme polovinu kořenové zeleniny, čímž se nám i zahustí a podáváme s vařeným bramborem.

Komentáře k receptu Lovecký králík na boku

Tématické fráze: králík recepty lovecká omáčka králík recept recept králík top recepty králík upečení kralíka na králík na divoko recept kralik divočina králík na boku recept z boku králíka kralik dia bok z divočiny recept zvěřina vitana koreni lovecký bok dia králík dia kralik recept vepřový bok recept výpek zvěřina vepřový bok s kostí recept top recepty.cz - zvěřina recepty cz divocina omáčka z výpeku