Letní ovocná miska

Suroviny

meloun (potřebujeme 300 g melounové dřeně)
300 g borůvek
2 broskve
2 nektarinky
3 meruňky
1 banán
1 citron
1000 g jogurtu (2 po 500 g co nejhustší – Selský, Choceňský….)
cukr nebo dia cukr dle chuti

Postup přípravy receptu

  1. Z citronu vymačkáme šťávu. Jogurty vylijeme do nádoby, promícháme a osvěžíme ho několika kapkami citronové šťávy a vymícháme, odložíme.

  2. Do jednotlivých misek dáme očištěné a nakrájené ovoce na drobné kousky, meloun zbavíme zrnek.

  3. Misky polijeme jogurtem tak, aby pokryl povrch ovoce, stejnoměrně vypotřebujeme všechen jogurt. Na mixéru či robotu zvolíme nástavec na hrubé sekání (ne hladký mix) - pokud nemáme, stačí jen ty nadrobno nakrájené kousky, a promixujeme, či promícháme.

  4. Ochutnáme a jednotlivé misky buď dochutíme šťávou či dosladíme dle chuti. Pak do vhodných misek, čí sklenic vkládáme jednotlivé ovoce, vždy rozetřeme a na to dáme další vrstvu, velmi lehounce roztíráme, barevně volíme vrstvy dle sebe. Já to dala do 2 větších misek. Lze i před konzumací dochutit dle chuti

  5. Dáme alespoň na 3 hodiny do lednice

    Potřebovala jsem vyprázdnit ledničku a inspirací mi byl recept Bahulky, který přidávám do podobných

Poznámka od kuchařky

Lze použit i jako dia recept, jen dáme eventuelně dia cukr, ale cukr obsažený v ovoci se musí započíítat do jednotek v diabetické dietě.

Komentáře k receptu Letní ovocná miska

Tématické fráze: www dobrá miska cz melounová miska ovocna niska ovocné misticky recept ovocný zákusek v misce letní ovoce jidla na letni dny dobra miska melouová miska melounova dren recept recept na ovocnou misku recepty v miskách