Český hamburger

Pro začátečníky Doba přípravy: 20 minut 12 názorů

Pro začátečníky Doba přípravy: 20 minut 12 názorů

Suroviny 4 porce

4 bulky
Český salám v celku asi 400 g(nebo salám Gothaj)
Plátkový sýr
Tatarská omáčka
Kečup
Pórek

Postup přípravy receptu

 1. Bulky rozpůlíme, salám nakrájíme na silnější kolečka, asi 1 cm, na větší pánvi si rozpálíme trochu oleje, a oprančíme salám a zároveň bulky nakrojenou stranou, jakmile salám obrátíme dáme na již oprančenou stranu plátek sýra.

 2. Opečené bulky dáme na ubrousek aby vytáhl mastnotu, spodní stranu namažeme tatarskou omáčkou, vrchní kečupem (nebo obráceně), do bulky dáme oprančený salám se sýrem a na to na kolečka nakrájený pórek. Přiklopíme vrchní stranou a konzumujeme.

Poznámka od kuchařky

Tento recept vznikl z nouze při příjezdu nečekané návštěvy. Já jsem použila bulky se sýrem od cathleen http://www.toprecepty.cz/recept/32150-bulky-se-syr..., které jsem na štěstí měla upečené z předešlého dne. Určitě by do toho bylo vynikající např. rajče, kolečko salátové okurky, cibule místo pórku, na jemno nakrájené čínské zelí a podobně.Já jsem pracovala pouze s tím co bylo doma, ale fantazii se meze nekladou a budu určitě ráda, když vyskoušíte další ingredience :-)

Komentáře k receptu Český hamburger

 • snecek19 snecek19(autor receptu)

  Ludvo Oprančený se u nás říká opečený na oleji :-)

  Odpovědět

 • Ludvo Ludvo

  Co značí "oprančený" salám??????????????

  Odpovědět

 • cathleen cathleen(moderátorka)

  Neelix: ne, nedotknul. Jen - pokud se tu tak jednou začneme bavit, už to s úrovní konverzace půjde jen z kopce a za chvíli bychom se mohli začít hlasitě posílat někam....a to, myslím, nechce nikdo.;-)

  Odpovědět

 • snecek19 snecek19(autor receptu)

  Ale tak já myslím, že není důvod se hádat. Bez mučení přiznávám, že je to taková Babicovina, když nemáte mleté hovězí, dejte tam plátek Gothaje :-D:-D:-D

  Odpovědět

 • Neelix Neelix

  cathleen:;-( To mě opravdu mrzí, že jsem se Vás dotknul. Omlouvám se. Jen jsem se chtěl zastat kamarádky. Snaží se, aby sem dala něco jiného neobvyklého, a někdo jí setře takovým komentářem :-// to mně opravdu nakrklo :-(( Do budoucna by se slečna/paní Lilith-Isa mohla trochu krotit a jestli chce, ať si zajde k mekáči, kde najde ty pravé hamburgery s mletým masem.

  Odpovědět

 • cathleen cathleen(moderátorka)

  Neelix: :-O kdepak jsi vyrostl(a), v pralese? Takhle (= sem nelezte) jsme se tu mezi sebou nikdy nebavili:-!:no:

  Odpovědět

 • snecek19 snecek19(autor receptu)

  Tak jasně,že to není žádná vysoká gastronomie,jen taková rychlovka.Já hold běžně v lednici nemám čerstvého lososa,nebo pravou panenku;-)

  Odpovědět

 • Lukáš Lukáš(neregistrovaný)

  Neelix:To máte asi hodně malou fantazii i nároky, když vám ke "znevšednění" dne stačí kus gothaje:-D:-))

  Odpovědět

 • Neelix Neelix

  Lilith-Isa: Jestli má nebo nemá s hamburgrem něco společného vůbec nevadí, protože každá snaha znevšednit den něčím jiným se počítá. A jestli se vám to nelíbí, tak sem ani nelezte.

  Odpovědět

 • Lilith-Isa Lilith-Isa

  No takže sýrová bulka se salámem? Nikdy jsem do nikoho nerýpala ohledně vaření ale tohle nemá s hamburgery nic společného :-(

  Odpovědět

 • Krůlídr. Krůlídr.(neregistrovaný)

  Počkej, zapomněla si na okurku.
  Bez ní ten toxický odpad není ono...

  Odpovědět

 • Neelix Neelix

  Óóóóó ten vypadá krásně! Hnedka jsem si říkal, jestli to nejsou ty bulky od Cathleen? ;-) Já bych tam místo gothaje fiknul kuřecí plátek a jo jo nějakou tu čerstvou zeleninku. Že bychom taky nečekaně přijeli na návštěvu? :-)):-p Hnedka dávám první bodík:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: neobvyklé recepty na hamburgry zelí do hamburgeru zeli do hamburgru hamburgry hamburger z lososa hamburger se zelím hamburger se salámem domácí hmburger prave hamburgery hamburger z gothaje zeli na hamburger prave hamburgry ceske hamburqry cesky hambugr hamburger ze salamu recept na hamburgery zelí do hamburger bulky na hamburger hmburger recept hamburgry z lososa