Drožďová pomazánka s okurkou

Suroviny

60 g sádla nebo oleje
1 cibule nakrájená nadrobno
4 kostky čerstvého droždí
2 lžíce strouhánky
6 vajec rozšlehaných
2-3 lžíce mléka
100 g moravského uzeného nakrájeného na kostičky (nemusí být)
2-3 kyselé okurky nakrájené na kostičky
pažitka na ozdobu

Postup přípravy receptu

  1. V hlubší nepřilnavé pánvi rozehřejte tuk a osmahněte na něm cibuli. Přidejte rozdrobené droždí a za stálého míchání ho zahřívejte, dokud se úplně nerozpustí. Po chvíli se droždí začně opět spojovat a oddělovat od tuku. V této fází se droždí začně opékat! Pokračujte v opékání a míchání, pokud se tuk úplně neoddělí a droždí nezrůžoví.

  2. Pak přisypte uzené (nedávala jsem, pomazánka je pro dceru vegetariánku) a přisypte strouhánku. Dále společně opékejte, až se všechen tuk vsákne do strouhánky a hmota je sypká.

  3. Vlijte vejce rozmíchaná v pár lžicích mléka a za stálého míchání je nechte srazit. Nakonec přidejte okurky, osolte, opepřete a podávejte s čerstvým chlebem a pažitkou. Je skvělé teplé i studené.

Poznámka od kuchařky

Poctivě jsem hledala, ale všechny zde uveřejněné pomazánky z droždí jsou docela jiné

Zdroj: improvizace podle starého časopisu

Komentáře k receptu Drožďová pomazánka s okurkou

Tématické fráze: droždová pomazánka výborná droždová pomazanka drožďová pomazánka s mrkví drožďová pomazánka s okurkem kvasnicová pomazánka s okurkou drožďová pomazánka s mrkví recept kvasnicova pomazanka s okurkama pomazanka z drozdi s okurkama droždova pomazánka recepty plněná bageta recept pomazánka z droždí se salámem a okurkami drožďová pomazánska s okurkama pomazanka na okurku kvasnicová pomazánka pomazánka drožďová okurek do drozdove pomazánky kvasnicova pomazanka okurka drožďová pomazánka okurek pomazanka z okurek drozdova pomazánka s uhorkami